UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çok Acele ve Önemli: PYBS Onay İşlemleri Tamamlanması Hakkında

PYBS Onay İşlemlerini tamamlamayan okulların acilen tamamlaması gerekmektedir. Konu ile ilgili gerekli hassasiyetin gösterilmesi, öğrencilerimizin mağdur edilmemesi açısından önem arz etmektedir. 

Not-01: 2016 Yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) Başvuru Giriş ve Onay Ekranları hazırlanarak kullanıma açılmış olup 2016 PYBS Başvuru ve Onay işlemleri ile ilgili tüm sürecin 21 MART 2016 (Pazartesi) - 08 NİSAN 2016 (Cuma) tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir.

Not-02: PYBS Tercih Başvuru Onay Durumu "Onaylandı" görünen öğrencilerin Tercih başvurularında sonradan değişiklik yapılması gerekiyorsa öncelikle okul idaresi tarafından öğrencilerin mevcut PYBS Tercih Başvuruları E-Okul Sınav İşlemleri / PYBS Onay İşlemleri / Onay İşlemleri ekranından "Değişiklik İçin Başvuru Aç" seçeneği seçilerek kayıt edilmelidir.

Not-03: Öğrenciler tarafından PYBS başvuru bilgileri üzerinde değişiklik yapıldıktan sonra başvurunun en son güncel hali okul idareleri tarafından mutlaka tekrar "Onaylandı" olarak kayıt edilmelidir. 

Not-04: E-Okul üzerinde "Onaylandı" olarak görünmeyen başvurular PYBS işlemlerinde dikkate alınmayacaktır. 

Not-05: Öğrencilerin PYBS işlemleri kapsamında mağduriyet yaşamamaları için bütün başvuruların okul idareleri tarafından kontrol edilerek mutlaka onay durumlarının sisteme doğru bir şekilde kayıt edilmesi gerekmektedir. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.