UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Önemli!!! Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı’ndan 03.05.2016 Tarihli Duyuru

Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri başvurularında 2016/6 sayılı Genelge, Başvuru Kılavuzu, Rapor Formatı ve ödül başvuru ekranında yer alan açıklama ve uyarılara yeterince riayet edilmediği ve önemli aykırılıkların bulunduğu tespit edilmiştir. Rapor ve çalışma adında, yer, kişi, kurum, il, ilçe isimlerine yer verilmesi gibi. 2016/6 sayılı Genelge hükümlerine göre bu tip başvuruların değerlendirme dışı bırakılması gerekmektedir.

Ancak, belirtilen sebeplerden dolayı oluşabilecek hak kaybının önüne geçilebilmesi amacıyla başvuru sahiplerine raporlarını ve diğer başvuru adımlarını gözden geçirerek gerekli olabilecek düzeltmeleri yapmaları için bir fırsat sunulmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Buradan hareketle, başvurusu tamamlanmayan çalışma sahiplerinin, raporlarını ve diğer başvuru adımlarını 2016/6 sayılı Genelge, Başvuru Kılavuzu, Rapor Formatı ve ödül başvuru ekranında yer alan açıklama ve uyarılar doğrultusunda dikkatli ve titiz biçimde gözden geçirerek gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra onaylamaları,

Başvurusu tamamlanan çalışma sahiplerinin ise, raporlarını  2016/6 sayılı Genelge, Başvuru Kılavuzu, Rapor Formatı ve ödül başvuru ekranında yer alan açıklama ve uyarılar doğrultusunda dikkatli ve titiz biçimde gözden geçirerek gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra son hali ödülbaşvuru modülüne yüklenmek üzere 10.05.2016 Salı günü 23:59’a kadar sgb_yenilikcilik@meb.gov.tr adresine çalışma raporlarında yaptıkları değişiklikleri açıklayan bir bilgi notu ile sistemin verdiği numara ve proje adı da belirtilerek  göndermeleri gerekmektedir.

Bu aşamanın tamamlanmasının ardından ödül başvuru ekranı 10.05.2016 Salı günü kapatılacak olup başvuruların değerlendirmesinde 2016/6 sayılı Genelge hükümleri uygulanacaktır.

İlgili yazıdan anlaşıldığı üzere bütün başvurular 10.05.2016 Saat 23:59’a kadar uzatılmış ve başvuruda kesinlikle kurum adı, şahıs, il, ilçe ve okul adı gibi spesifik bilgilere yer verilmemesi tekrar hatırlatılmıştır. Bu durum daha objektif değerlendirme yapabilmek adına hassasiyetle belirtilmiştir. Okul ve kurumlarımızın başvurularını gözden geçirerek isim geçen yerlerde gerekli düzeltmeleri yapmaları, emeklerinin zayi olmaması açısından önem arz etmektedir. Çalışma ve başvuru yapan okullarımıza kolaylıklar ve başarılar dileriz…

Başvuru Süreci, Genelge ve Ekler İçin Aşağıdaki Bağlantıyı Ziyaret Ediniz

 

http://sgb.meb.gov.tr/www/egitim-ve-ogretimde-yenilikcilik-odulleri-basvurulari-4-nisan-4-mayis-2016/icerik/234

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.