UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG VE ÖSYS TERCİHLERİ İÇİN VELİLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce, üniversite ile ortaöğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrenciler için oluşturulan 75 (Yetmişbeş)  komisyonda, tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 254 (İkiyizellidört)  öğretmen ve idareci, İl ve ilçelerimizde öğrenci ve velilere hizmet verilecektir.

   

2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla 8 ve 12. sınıfı tamamlayan öğrenciler için sınavlar sonrası tercih süreci başladı. Öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme tercihleri 14-24 Temmuz, ÖSYS tercihleri ise 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Tercih danışmanlığı hizmeti, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı sonundan itibaren Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Bu kapsamda, öğrencilerin geleceğe güvenle bakabilmek adına doğru kararlar alabilmeleri ve doğru sonuçlara varabilmeleri için İlimizde öğrenci ve velilerimizin kolaylıkla ulaşabileceği yerlerde 75 (Yetmişbeş) tercih danışmanlığı komisyonları oluşturulmuştur. 

 

Buna göre; Okullarımızda, Mobil ve Öğretmenevi bahçesinde oluşturulan komisyonlarda tercih danışmanlığı konusunda donanımlı 254 (İkiyizellidört) öğretmen ve idareci ilimizde öğrenci ve velilere hizmet verecek. Ayrıca, Millî Eğitim Müdürlüğünce bu yıldan itibaren yaygınlaştırılması planlanan gezici komisyonları aracılığıyla da mümkün olan her yere ulaşılması hedefleniyor. 

 

 

Öğrenci ve veliler, tercih komisyon yerlerini mezun oldukları okullarından, rehberlik ve araştırma merkezlerinden veya il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinden öğrenebilecektir.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.