UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"1 Kural, 1 Hayat" Temalı Yarışma'da dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildiMillî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün destekleri ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleştirilen "1 Kural, 1 Hayat" Temalı Yarışma'da dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında düzenlenen bu etkinlikte, trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amaçlandı.

İlkokul öğrencileri arasında resim, lise öğrencileri arasında fotoğraf kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda ilimizde öğrenim gören öğrenciler, sanatsal yeteneklerini öne çıkartan ve farkındalık oluşturan eserleriyle yarıştı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali KOLCU ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL tarafından verildi.

Yarışmada; Yaşar Akar İlkokulundan öğrencimiz Ela Esma SELÇUK, Eşe Halil Erdoğdu İlkokulundan öğrencimiz Derin SAĞLAMÖZ, Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulundan öğrencimiz Ada DÖNMEZ resim dalında, Vala Gedik Anadolu Lisesinden öğrencimiz Mehmet KARAHAN da fotoğraf dalında dereceye girdiler. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, ödül töreninde öğrencilerle gerçekleştirdiği sohbette hayatın bir parçası olan ulaşımda trafik güvenliğinin önemine vurgu yaptı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL konuşmasında şu hususlara yer verdi: "Hayatın ve trafiğin çok hızlı aktığı günümüz dünyasında hepimizin merkezinde yer alan karayolu ulaşımı, hayatımızı kolaylaştıran ve vazgeçilmez bir unsur olduğu kadar, ne yazık ki insanı ve çevreyi de tehdit eden, evrensel boyuta ulaşan bir sorun hâline gelmiştir. Dünyada her yıl ortalama 1 milyon 350 bin kişi hayatını kaybetmekte, yaklaşık olarak 78 milyon insan yaralanmakta ve çok yüksek miktarlarda sosyoekonomik kayıplar meydana gelmektedir. Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün destekleri ve İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen ve bugün ödüllerini verdiğimiz bu gibi yarışmalarla yeni nesillerin karayolu ve trafik kuralları konusunda bilinçlenmesini ve toplumumuzda farkındalık oluşturmasını diliyorum."

Ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL ve İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet Ali KOLCU'nun yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin takdimi ve anı fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

28-06-202428-06-202428-06-202428-06-202428-06-202428-06-202428-06-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.