UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk Anıtı Önünde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Atatürk Anıtı Önünde Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenleri Atatürk Anıtı´na Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı.

Törene, Uşak Valisi Seddar Yavuz, Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Dilek Akagün Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın,  Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenleri açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hikmet Fidan yaptı. Açılış konuşmasının ardından Uşak Üniversitesi öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okuyup konuşmalar yaptılar. Yine Uşak Üniversitesi öğrencisi bir gencin Gençliğe Hitabeyi okumasının ardından İl Gençlik Merkezi öğrencileri de ilimiz ve yöremize ait halk oyunları gösterilerini sergilediler. Engelsiz Yaşam Merkezi gençlerinin bando gösterileri, miniklerin eskrim gösterileri, teakwando gösterilerinin ardından gençlerin jimnastik gösterileri de büyük alkış aldı. Çok sayıda Uşaklı vatandaşın büyük bir ilgi ve coşkuyla izleği törenlerin sonunda ilimiz gençlerinin Türkiye çapında elde ettikleri ve çeşitli spor dallarında aldıkları dereceler takdim edildi. 7 Nisan 2015 tarihinde Denizli’de yapılan 100 metre görme engelliler atletizm yarışmalarında Türkiye Birincisi olan Rabia Sarı’ya ödülünü Uşak Valisi Seddar Yavuz verdi. Vali Yavuz görme engelli Rabia Sarı’nın elde ettiği başarının engel tanımamanın ve azmin bir sonucu olduğunu ifade etti. Yine ilimizin başarıları arasında yer alan Ömer Bedrettin Ortaokulu öğrencilerinin futsal takımının elde ettiği Türkiye ikinciliği derecesinin de büyük bir başarı olduğunu vurgulayan Vali Seddar Yavuz takımın tüm oyuncularını tek tek tebrik ederek madalya ve ödüllerini verdi. 

Vali Seddar Yavuz’un ödül alan sporcu gençlerle toplu fotoğraf çekilmesinin ardından kent meydanındaki kutlamalar sona erdi.

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.