UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde gerçekleştirilen etkinlikler İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve beraberindeki öğretmenlerin Atatürk Anıtı´na çelenk koymasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Şahin ve beraberindeki öğretmenler daha sonra Vali Ahmet Okur´u makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Atatürk Kültür Merkezi´ndeki kutlama programına katılan Vali Okur, eğitimin insanın ömrü boyunca devam eden bir süreç olduğuna, ülkelerin kalkınmışlık ve gelişmişlik düzeyinin okullarda verilen eğitimle doğrudan bağlantılı olduğuna değinerek öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

Öğretmenlerin yurdun dört bir yanında büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirten Okur, "Öğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden, yüce dinimizin de kutsiyet atfettiği ulvi bir meslektir. Aynı zamanda mesleklerin en meşakkatlisi olan öğretmenlik, öğrencilerini kendi evladı gibi görebilmenin hoşgörüsünü gösterebilme maharetidir. Bir milletin çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, yenilikçi bakış açısına sahip lider öğretmenlerle, kaliteli ve bilimsel bir eğitimle mümkündür. Bu eğitimi veren siz öğretmenlerimize emanet edilen çocuklarımızı, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve yücelten, devletimize ve milletimize karşı görev ve sorumluluklarını bilen vatansever bireyler olarak yetiştirmelisiniz" dedi.

Vali Okur Dünyanın gelişmiş ülkeleri gibi ülkemizde de artan nüfusumuzla birlikte her geçen yıl başta fiziki imkânlar olmak üzere, eğitimin verileceği mekânların iyileştirildiğini, eğitim teknolojilerinin daha fazla kullanıldığını, bilimsel gelişmeler ve değişen dünya şartları çerçevesinde müfredatın yenilendiğini ifade ettiği konuşmasında bir devlet ve hükümet politikası olarak da bütçe içinde eğitime daha fazla pay ayrılması, eğitimde yeni bir çığır açan Fatih Projesinin yaygın bir şekilde uygulanmaya başlaması, öğretmenlerimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, emeklerinin karşılıklarının verilmesi hususunda da memnuniyet verici gelişmelerin yaşandığına vurgu yaptı.

Vali Okur konuşmasına şöyle devam etti:

“İnsan yetiştirmek hayatın en anlamlı meşgalesidir ve bunu siz kıymetli öğretmenlerimiz gerçekleştiriyorsunuz. Tertemiz yüreklere, pırıl pırıl beyinlere ne yüklerseniz o size mutlaka geri döner. Öğrencilerinize her şeyi anlatıp öğretebilirsiniz; onları çok iyi birer doktor, hakim, mühendis veya başka bir meslek sahibi olmasına imkan sağlamış olabilirsiniz. Ancak aslolan ahlaklı erdemli fertler yetiştirmek; vatanını, bayrağını seven, aklını kullanıp, hür iradesiyle kendine ve milletine faydalı insanlar yetiştirmektir.

15 Temmuz bu aziz milletin silkelenip yeniden dirilişine vesile olmuş çok acı bir tecrübedir. Bu kez saldırı dışarıdan değil yanlış eğitim sisteminin ürettiği çok iyi eğitilmiş ancak vicdani ve akli melekelerini kaybetmiş uzaktan kumandalı hain bir güruh tarafından gelmiştir. Vatanına milletine ihanet eden ve şimdi bir bir cezasını bulan bu uluslar arası şer odaklarının yerli işbirlikçileri; içinde çok kıymetli öğretmenlerimizin de olduğu 250 şehit, yüzlerce gazimizle aziz milletimizin yüreğinde derin bir yara açmışlardır. Ancak tarihin her döneminde olduğu gibi bu hain girişime tek vücut, tek yürek olup asil bir duruş sergileyip kendini tanka, uçağın bombasına siper etmiş aziz milletimiz bağımsızlık ve halkın iradesinin hakim olduğu demokrasi mücadelesinden galibiyetle çıkmıştır.

Bir daha olmaz dememek lazım, biz bu cennet coğrafyada stratejik bölgede yaşadığımız sürece çok uyanık, çok güçlü ve hainlerden daha akıllı olmak zorundayız. Size emanet edilmiş çocuklarımızın her birini ahlaklı, bayrağına milletine aşık birer vatansever olarak yetiştirmek sizin elinizde, milli ve manevi değerlerle kuşanmış evlatlarımız çağın gerektirdiği bilgi ve tecrübelerle yarınlara hazırlanmalıdır. Sizlere güveniyor öğrencilerimizin de bu yolda başarılı olacaklarına inanıyorum.

Öğretmenler günü vesilesiyle mesleğe adım atan, göreve yeni başlayan öğretmenlerimize seslenmek istiyorum. Eğitim camiamıza her yıl yeni katılımlar oluyor. Bu vesileyle göreve yeni başlayan ve az sonra yemin törenine katılacak aday öğretmenlerimize üstün başarılar diliyorum. Uşak’ta sizlerin de gayretleriyle elde edilecek başarı hem bizi hem de ülkemizi gururlandıracak. Sevginizi ve heyecanınızı hiç kaybetmeyin, kendinizi yenileyin, geliştirin. Bilimin ışığında milli ve manevi değerlerimizi de yeni nesillere aktarın.”

Vali Okur konuşmasının ardından göreve yeni başlayan öğretmenlerin ant içmesiyle devam etti. Vali Okur Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini emekli öğretmenlerden Süleyman Çalışkan ile birlikte verdi. AKM’de gerçekleştirilen tören müzik dinletisi ve resim sergisi ile son buldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle hizmetini tamamlayarak emekli olmuş öğretmenler onuruna Vali Ahmet Okur tarafından yemek verildi.

Uşak Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Ahmet Okur ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, emekli öğretmenler ve aileleri katıldı.

Salona gelişinde emekli öğretmenler ve aileleriyle tokalaşan Vali Okur öğretmenlerin bir kez daha hatırlandığı böylesi güzel bir günde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

 

Vali Okur, yıllarca eğitim alanında büyük bir özveri ile hizmet vererek emekliliği hak etmiş öğretmenlere sağlıklı ve mutlu nice yıllar temenni ettiğini dile getirdi. Birlikte yenilen akşam yemeğinin ardından emekli öğretmenler için hazırlanan hizmet şeref belgesi ve plaketler Vali Ahmet Okur tarafından takdim edildi. Belge ve plaket takdiminin ardından program sona erdi.

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.