UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü ilimizde düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü ilimizde düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü ilimizde de düzenlenen çeşitli programlarla kutlandı. Korona virüs nedeniyle kısıtlı olarak kutlanan gün dolayısıyla, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte 15 Temmuz Şehitler Meydanındaki Atatürk Anıtına gelen İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin hazırlanan çelengi Atatürk anıtına sundu.

Başöğretmen Atatürk, aziz şehitlerimiz ve meslek şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. 15 Temmuz Şehitler Meydanında İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki program sona erdi.

Hafta kapsamındaki etkinlikleri değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin yaptığı açıklamada "1981 yılından itibaren, 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeni ile ülkemizde her sene olduğu gibi bu sene de öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlamayı planlıyorduk. Ancak tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın nedeniyle etkinlikleri çok kısıtlı çerçevede ve dar bir katılımla düzenlemek zorunda kaldık" dedi.

Tüm sınırlandırmalara ve uzaktan eğitimin zor şartlarına rağmen öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile görevlerini aşkla şevkle icra ettiklerini gözlemlediğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Şahin "Kıymetli öğretmenlerimize öncelikle çok teşekkür ediyor ve öğretmenler gününü kutluyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenliğin toplumdaki saygınlığını artırmak, mesleki dayanışmayı sağlamak, öğretmenlerimiz arasındaki sevgi ve saygı bağlarını güçlendirmek amacıyla bir haftayı kapsayacak şekilde çeşitli faaliyetler planlamıştık. Maalesef salgının etkileri devam ediyor. Bizler de bu sene 24 Kasım Öğretmenler Gününün kapsayan hafta içerisinde covid-19 salgını kapsamında alınması gerekli tedbirlere uygun olarak öğretmenlerimizin kültür sanat ve diğer konulu etkinliklerde buluşabileceği özel programlar düzenledik. Kutlamaya ilişkin etkinliklerimiz 23 Kasım pazartesi günü başladı, hafta sonuna kadar da devam edecek. Bu çerçevede şehitlerimiz ve şehit öğretmenlerimiz adına merkezi camilerde hatimler ve mevlid-i şerifler okunacak, adaylığı bu yıl kaldırılan öğretmenlerimizle ilgili etkinliğimiz ve emekli öğretmenlerimize emeklerine şükran mahiyetinde SMS gönderilmesi söz konusu olacak. Ayrıca, hatıra ormanına fidan dikimi ve daha önce dikilen ağaçların bakımını gerçekleştireceğiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin kutlamalara ilişkin açıklamasını şöyle tamamladı: "Emekli olan öğretmenlerimize hizmet şeref belgesi ve plaket takdim edileceğiz. Ayrıca, Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi Ve Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerince seslendirilecek klipler İl Milli Eğitim Müdürlüğü youtube kanalına yüklenerek öğretmenlerimizin paylaşımına sunulacaktır."

24-11-202024-11-202024-11-2020

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.