UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü törenlerle kutlandı.Vali Ahmet Okur’un makamında tebrikleri kabulüyle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, kent meydanında devam etti.Atatürk Anıtı önündeki kutlamalar Vali Ahmet Okur, ve Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ’ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.

Vali Ahmet Okur törende yaptığı konuşmasında, “Tarih sahnesine çıktığı günden bu yana bağımsızlığından ödün vermeyen, vatanı ve bayrağı için canını ortaya koyan, ecdadımız ve onun asil torunları olan bizler de aynı yola baş koyduğumuzu her defasında göstermişizdir." dedi. 

Vali Okur konuşmasına şöyle devam etti, " Bin yıldır bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşayan aziz milletimizin barış ve huzurunu bozmak isteyenlere karşı tarihin her döneminde içeriden ve dışarıdan saldırılar olmuştur. Bunlardan farklı olarak kendi vatandaşına kurşun sıkacak kadar alçaklaşan 15 Temmuzun hainlerine de gereken ders verilmiştir. Unutmayalım ki bugün bizler huzur, güven ve refah içinde bir bayram daha kutlayabiliyorsak, şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa; tankın uçağın karşısına iman dolu göğsüyle çıkan adeta Çanakkale Destanını yeniden yazan, bir ve beraber olduğunu bir kez daha gösteren aziz Türk Milletinin vatanseverliği sayesindedir. Bununla birlikte Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetiyle darbe kalkışmasının bertaraf edilmesine karşı ortaya koyduğu güçlü irade Türk halkının ortak iradesini yansıtmıştır. Şu asla unutulmamalıdır ki 15 Temmuzda bağımsızlığına ve geleceğine sahip çıkan siz değerli halkımız bundan sonra da vatanına bayrak ve bağımsızlığına kast edenlere kesinlikle seyirci kalmayacaktır"

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu şu ifade eden Vali Okur konuşmasını şöyle tamamladı, "Çok zor bir coğrafyada yaşadığımızın şuurunda olarak sahibi bulunduğumuz cumhuriyetin ve devletin bekası için her birimiz tek tek çok çalışmalı, görev ve sorumluluklarımızı bir zorunluluk olarak değil; vatan ve millet sevgisiyle, aşk ve şevk ile yerine getirmeliyiz. Asırlardır gözlerin üzerinde olduğu bu stratejik bölgede, bölünmeden parçalanmadan, birbirimizi daha çok severek; medeniyetimiz ve milli kültürümüz etrafında kenetlenerek birlik ve beraberlik içinde olmaya ihtiyacımız var. Bu birlik ve bütünlüğü yüreğinde hisseden gerektiğinde meydanlara çıkarak haykıran vatansever halkımız aziz Türk Milletinin Devletiyle birlikte ilelebet ayakta kalacağının en büyük güvencesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 93. Yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha en derin duygularımla kutluyor başta, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum"

Kutlamalar konuşmaların ardından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerinin ödüllerinin verilmesi, ilk ve orta dereceli okullardan öğrencilerin yürüyüşü ve Uşak Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile sona erdi.

29-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-201629-10-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.