UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk Milletinin istikbali ve istiklali uğruna her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan kurtuluş mücadelesinin eseridir. Cumhuriyet, aziz milletimizin eşsiz vatan sevgisi, bağımsızlık iradesi ve hürriyeti uğuruna cansiparane duruşunun en güzel ifadesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Milleti'nin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir" dediği Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

99 yıl önce zor şartlar altında ve muasır medeniyet fikri üzerine kurulan Cumhuriyetimizin; erdemlerine, kazanımlarına ve temel haklarına sahip çıkarak onu ilelebet yaşatmak, korumak ve daha güçlü şekilde yarınlara taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Şanlı tarihimizden ve atalarımızdan aldığımız güçle yarınlarımızı daha sağlam temellere dayalı inşa edebilmek için el ve gönül birliğiyle fedakârca çalışmak ve mücadele etmek; cennet vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet borcumuzdur.

100. Yılına emin adımlarla yürüdüğümüz, ecdadımızın en değerli mirası olan Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde, uluslararası toplumda hak ettiği mevkiye doğru azim, inanç ve kararlıkla yürümeye devam eden bir ülke olarak yerimizi almaktan onur duyuyoruz. 

Bu bilinç ve inançla; ilanının 99. sene-i devriyesinde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, istiklal ve egemenliğimiz için can vermiş aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.