UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akademik Destek Projesi (AK-DES) kapsamında 3000 öğrenciye yardımcı kitap seti dağıtıldı

Akademik Destek Projesi (AK-DES) kapsamında 3000 öğrenciye yardımcı kitap seti dağıtıldı

Uşak Valiliğinin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda yürütülen Akademik Destek Projesi (AK-DES) kapsamında, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, sekizinci sınıfta öğrenim gören 3000 öğrenciye altı kitaptan oluşan yardımcı kitap seti dağıtıldı.

Valilik Makam toplantı salonunda düzenlenen kitap dağıtım programına Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, TÜPRAG Kışladağ Altın Madeni Kamu ve Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Ünal ve öğrenciler katıldı.

Vali Funda Kocabıyık, yardımcı kitap setlerinin dağıtılması hakkında yaptığı açıklamada, AK-DES projesi ile öğrencilerin derslerdeki mevcut akademik performanslarının daha ileri taşınması ve geliştirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Vali Funda Kocabıyık "Bu yıl maalesef salgın nedeniyle öğrencilerimiz okullarda çok daha verimli geçen yüz yüze eğitimin imkânlarından mahrum kaldılar. Bununla birlikte öğretmen arkadaşlarımızın büyük özverileriyle öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen canlı yayınlarda eğitimin uzaktan da olsa planlandığı gibi yürütülmesini, öğrencilerimizin sınavlara en iyi şekilde hazırlanması doğrultusunda derslerimiz ve eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Özellikle LGS sınavına hazırlanacak olan sekizinci sınıf öğrencilerimizin bu süreçten olumsuz etkilenmemeleri yönünde çabalarımız devam ediyor. AKDES kapsamında geçen yıl yaptığımız yardımcı kitap seti dağıtımı bu yıl daha da önem kazandı. Öğrencilerimizin yardımcı kitap setleriyle desteklenerek sınava hazırlanmalarına katkı sağlayacağız." dedi.

Hızla gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamak ve Türkiye'nin hak ettiği konumda yer almasını sağlamakla ilgili olarak 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde kültürel değerlerle donanmış, zihinsel ve duyuşsal becerilere sahip nesiller yetiştirildiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Hayatlarının en verimli çağında, gençlerimizden akademik başarının yanında, evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve millî tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma sürecini yaşamaları için çaba gösteriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız, müfredatı öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve mizacına, toplumun ve çağın değişen şartlarına uygun olarak hazırlıyor. Uygulanmakta olan yeni sınav sistemi çağın ve geleceğin becerilerine uygun olarak sadece bilgiyi değil; anlama, yorumlama ve uygulama becerilerini de içinde barındırmaktadır. Bu sınav sisteminde çok okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayan, eleştiren ve üreten öğrenciler başarılı olacaktır. Öğrencilerimizin edindikleri her türlü bilgi, beceri ve tutumların müspet davranışlara dönüşmesini; kendilerine, ailelerine ve içinde yaşadıkları topluma doğrudan katkı sağlayacak ve ülkemizin kalkınması adına önemli işler yapacak bireyler olmalarını arzu ediyoruz." dedi.

Liselere Giriş Sınavı'na hazırlanan 3 bin öğrenciye Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri sorularından oluşan 18 bin adet yardımcı kitabın ulaştırılacağını belirten Vali Funda Kocabıyık, "Kaynak kitapların öğrencilerimizin yeni nesil sorulara aşina olmasında ve soruların çözümündeki mantığı kavramasında etkili olacağı kanaatindeyim." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin de pandemi tedbirleri nedeniyle uzaktan eğitimin devam ettiği süreçte, öğrencilerin Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına daha iyi hazırlanabilmelerine yardımcı olmak amacıyla eğitim setlerinin, hijyen ve mesafe kuralları çerçevesinde okul müdürlükleri aracılığıyla öğrencilere ulaştırılacak şekilde planlamasının yapıldığını ifade etti.

 

11-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.