UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Eylül İlkokulunda Kuru Üzüm, Diş Fırçası ve Macun Seti Dağıtım Töreni Yapıldı

Bir Eylül İlkokulunda Kuru Üzüm, Diş Fırçası ve Macun Seti Dağıtım Töreni Yapıldı

 

       Bireylül İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin , Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Kaya,Tarım  İl Müdürü Erkan Kahraman, müdürler ve sağlık çalışanları ile öğrenciler katıldı.

       Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen "Okul Üzümü Akıl Üzümü´ projesi kapsamında Uşak´ta ilköğretim okullarında kuru üzüm dağıtımına başlandı.

       Bir Eylül İlkokulu´nda düzenlenen etkinliğe katılan Vali Seddar Yavuz, il genelindeki ilkokullarda haftada iki gün öğrencilere 25 gramlık paketler halinde kuru üzüm dağıtılacağını söyledi. 

       Proje kapsamında il genelinde toplam 22 bin 377 öğrenciye kuru üzüm dağıtılacağını kaydeden Vali Yavuz, kuru üzümün insan sağlığı için faydalı olduğunu belirterek, küçük yaşta tüketilmesi gerektiğini aktardı. 

       Ayrıca 2014 – 2015 öğretim yılında başlatılan “Temiz Dişler Sağlıklı Gülüşler” projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte anaokulu ve ilkokullarda diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı. 

       Vali Seddar yavuz okullarda diş ve diş eti hastalıklarına karşı sürdürülen “Temiz Dişler Sağlıklı Gülüşler” projesine ilişkin yapığı açıklamada, “Bu yıl 4 bin 100 anaokulu öğrencisi ile 4 bin 400 birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 8 bin 500 öğrenciye diş fırçası ve diş macunu seti dağıtıldı. Ayrıca öğrencilerin diş muayeneleri gerçekleştirilerek flor jel uygulaması yapıldı” dedi.

Kuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm DağıtımıKuru Üzüm Dağıtımıdiş fırcası ve macunudiş fırcası ve macunudiş fırcası ve macunudiş fırcası ve macunu

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.