UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Hakikatmiş Asım’ın Nesli

Bir Hakikatmiş Asım’ın Nesli

Merkez Valimiz Sayın Adnan Yılmaz, “Selâm Sana Asım’ın Nesli” adlı kitabının tanıtım konferanslarının ikincisini Uşak’ta gerçekleştirdi.  Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinde yer alan değerler çerçevesinde hazırlanan kitap, aynı zamanda Adnan Yılmaz’ın başarılarla dolu 41 yıllık meslek hayatıyla yoğurduğu engin tecrübelerini ve Mehmet Akif’e geniş bakış açısını da taşıyor.

Uşak Valimiz Sayın Salim Demir’in koordinasyonuyla ve Uşak Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla gerçekleştirilen konferansların en büyüğü 7 Nisan Cumartesi günü UTSO Konferans Salonu’nda yapıldı. Başta Sayın Valimiz olmak üzere pek çok protokol üyesinin, okul müdürlerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin katıldığı konferansta hem coşkulu hem de duygulu anlar yaşandı. Uşak gençliğini “Asım’ın Gerçek Nesli” olarak nitelendiren Adnan Yılmaz, gelecek bin yılın inşasının “Mehmet Akif’in ve Asım’ın izinden yürüyen Müslüman Türk Gençliği”nin eliyle olacağını belirtti. Mehmet Akif’i ve Asım’ın Nesli’ni anlamanın yolunun bolca okumaktan geçtiğine dikkat çeken Yılmaz, Uşak’ta karşılaştığı coşkunun kendisini gelecek adına çok umutlandırdığını belirterek “Müslüman Türk gençliğinin ruhunu, Asım’ın Uşak’taki torunları uyandıracak.” tespitinde bulundu.

Adnan Yılmaz, Mehmet Akif’in Safahat adlı eserinde yer alan değerlerden alıntılar yaparak bu değerlerin gençliğimiz tarafından anlaşılıp hayata geçirilmesinin Müslüman Türk gençliğinin baş görevlerinden ve vizyonlarından biri olduğunu belirtti. “Selâm Sana Asım’ın Nesli” adlı kitabından alıntılar yaparak salondakilere seslenen Yılmaz, kadim değerlerimizi yeni nesillere aktarabilmenin en güzel yolunun Mehmet Akif’in “Safahat”ini derinlemesine okumak ve anlamaktan geçtiğini vurguladı.

Konferans sonunda kısa bir konuşma yapan Uşak Valimiz Sayın Salim Demir “Sayın Valimizi ve güzel eserini Uşak’ta ağırlamaktan son derece onur duyduk. Gençliğimizi bizim öz değerlerimizle kuşatacak bu eserin gençlerimizle buluşmasına aracı olmak bizim en büyük mutluluğumuzdur.” diyerek konferansa katılanlara teşekkür etti.

Konferansa katılanlara dağıtılan kitaplarını konferans bitiminde imzalayan Adnan Yılmaz, imza sırasında da gençlerle uzun uzun sohbet ederek onlara Mehmet Akif’i ve “Asım’ın Nesli’nin nasıl bir ruha sahip olması gerektiğini” anlattı.

09-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.