UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölgesel Paylaşım Toplantısı

Bölgesel Paylaşım Toplantısı

Ülke genelinde daha önce Şanlıurfa, Ordu ve Eskişehir'de gerçekleştirilen, okul öncesi ve diğer temel eğitim konularının gündeme alındığı bölgesel paylaşım toplantılarının dördüncüsü ilimizde gerçekleştirildi. Toplantıya, Aksaray, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Karaman, Konya, Manisa, Mersin ve Uşak'tan il ve ilçe şube müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin'in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantının ilk gününde, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem Gençoğlu; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve yatılı bölge ortaokulları ile ilgili bakanlık politikaları, çalışmaları ve öncelikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve şube müdürlerinin sorularını yanıtladı.

Söz konusu toplantıda Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, okul öncesi eğitimde erişim ve kalite konularında il ve ilçe bazlı durum tespiti, yapılacaklar ve öncelikler konularında bilgilendirmelerde bulunurken, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yunus Derekaya da okul bazlı bütçe uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ayrıca; Sayın Genel Müdür Dr. Cem Gençoğlu, Uşak'taki eğitim yöneticileri ile de bir paylaşım toplantısı gerçekleştirdi ve genel değerlendirmelerde bulundu. Eğitim yöneticileri ile görüşmelerinin ardından ilimizdeki kitap yazma komisyonlarında görev yapan öğretmenlerimizle bir araya gelen Dr. Cem Gençoğlu, buradaki temaslarının ardından; Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ı da makamında  ziyaret ederek ilin eğitim konularında istişarelerde bulundu.

22-01-202022-01-202022-01-202022-01-202022-01-202022-01-202022-01-2020

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.