UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Dilimizin Zenginlikleri Projesi" En İyi Cümle/Afiş Yarışması İl Birincileri Belli OlduMillî Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında "En İyi Cümle/Afiş Yarışması"nda il bazında birinci seçilen eserler belli oldu.

İlimiz genelinde gerçekleştirilen yarışma kapsamında; "Dilimizin Zenginlikleri Projesi En İyi Cümle/Afiş Yarışması"nda, yarışmaya katılan öğrencilerin ilkokul kategorisinde okudukları bir çocuk şiirinde, ortaokullarda Yunus Emre Sözlüğünden, liselerde ise Safahat Sözlüğünden seçilecek en az üç kelimenin yer alacağı anlamlı bir cümle ve afiş oluşturmaları istenildi.

Okullarda yoğun bir ilgi ve katılımın olduğu "En İyi Cümle/Afiş Yarışması"nda seçilen ve ilçe millî eğitim müdürlüklerince ilçe birincilerinin belirlenmesinin ardından Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan komisyon tarafından üç kategorinin birincileri belirlendi.

Yarışma şartnamesinde belirtilen hususlar çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucunda, ilkokul kategorisi "Çocuk Şiirleri Afiş Yarışması"nda Banaz Mehmet Makbule Erdem İlkokulu öğrencisi Damla Sarı, ortaokul kategorisi "Yunus Emre Okumaları Afiş Yarışması"nda Sivaslı Recep Dinç Ortaokulu öğrencisi Adile Akyürek, lise kategorisi "Safahat Okumaları Afiş Yarışması"nda Banaz Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi öğrencisi Nisanur Akgül kategorilerinde il birincisi seçildiler.

"Dilimizin Zenginlikleri Projesi En İyi Cümle/Afiş Yarışması"na katılan öğrencileri makamında ağırlayarak tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel "Bakanlığımızın yürüttüğü ve ilimizde de gerçekleştirilen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında düzenlenen yarışmaya, öğrencilerimizin gösterdiği ilgi ve yoğun katılım bizleri memnun etti. Proje kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlikte; Türkçedeki sözlerin bütününü tanımlayan söz varlığının bireyler arası iletişimde kullanılması, bireyin anlama ve anlatma becerisini de etkilemesi, dil kullanımını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımaları, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmaları ve düşünce dünyalarının geliştirilmesi amaçlanmıştır. Kıymetli öğrencilerimiz bu yarışmada, her biri birbirinden harika, el emeği, göz nuru, aldıkları eğitimi, bilgi donanımlarını ve yeteneklerini yansıtan çalışmaları ortaya koymuşlardır. Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, katkı sağlayan öğretmenlerimizi, destek veren velilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

27-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-202327-12-2023

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.