UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası'nda iki kardeş okuldan muhteşem müzik dinletisi

Engelliler Haftası'nda iki kardeş okuldan muhteşem müzik dinletisi

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında "Hepimiz Özeliz" Müzik Dinletisi; Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi arasında yapılan Kardeş Okul Projesi münasebetiyle Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

"Hepimiz Özeliz" adıyla tanıtımı yapılan, halkımız arasında engellilik durumlarına karşı farkındalık ve toplumsal bir bilinç geliştirmenin amaçlandığı ve Uşak ilimizde de bu konuya dikkat çekmek ve engelli bireylere fırsat eşitliği sunmak üzere iki kardeş okul arasında hazırlanan müzik dinletisi etkinliğinde, özel yetenekli öğrenciler ile özel gereksinimli bireyler müziğin evrensel teması altında bir araya geldi. 

Kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL yaptı.

Engelliler Haftası dolayısıyla Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi arasında düzenlenen "Kardeş Okul Projesi" kapsamında özel yetenekli öğrencilerimiz ile özel gereksinimli bireyleri müziğin çatısı altında birleştirecek "Hepimiz Özeliz" adlı etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu anlamlı projenin mimarları, Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesinin değerli öğretmen ve idarecilerine, projeyi hayata geçirmeleri ve bizleri burada buluşturmalarından dolayı yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Biliyoruz ki müzik, evrensel bir dildir ve sınır tanımaz. Herkesin kalbine hitap edebilen bu dil, farklılıklarımızı aşarak birbirimizi anlamayı ve sevmeyi de kolaylaştırır. Bugünkü dinletide özel yetenekli öğrencilerimiz ve özel gereksinimli bireylerimiz, müzik yoluyla ortak duygularını ve hayallerini bizlerle paylaşacaklar. Bu sayede, engelli bireylere karşı önyargıların yıkılmasına ve toplumda daha kapsayıcı bir bakış açısının gelişmesine katkıda bulunacağız.

Engelli bireylerin toplumumuzun birer değerli üyesi olduğunu ve her alanda katkı sağlayabilecek potansiyele sahip olduklarını unutmamalıyız. Onların ön yargılardan uzak, sevgi ve saygıyla kucaklandığı bir ortamda yaşamaları hepimizin sorumluluğudur.

Bugünkü dinleti etkinliğinin bu konuda farkındalığı artırmaya ve engelli bireylere karşı daha duyarlı bir toplum oluşturmaya katkı sağlayacağına inanıyorum."

Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası ve Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulunun ortaklaşa düzenlediği program, davetlilerin yoğun ilgisi ve alkışları eşliğinde devam etti. Programda önce Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi Orkestrası bir dinleti verdi. Ardından Uşak Özel Eğitim Uygulama Okulundan "Hepimiz Özeliz Halk Oyunu Ekibi" bir gösteri sundu. Son olarak ise "Hepimiz Özeliz Korosu" orkestra eşliğinde sahne aldı.

Programın sonunda etkinlikte görev alan öğrencileri ve özel gereksinimli bireyleri tebrik ederek çeşitli hediyeler veren İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, projede emeği geçenlere, yoğun bir ilgi ve katılım sağlayan öğrencilerin ailelerine ve davetlilere de teşekkür etti.

09-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-202409-05-2024

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.