UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Eğitimde “ISO 9001 Kalite Belgesi” Almaya Hak Kazandı

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Eğitimde “ISO 9001 Kalite Belgesi” Almaya Hak Kazandı

Eğitimde “ISO 9001 Kalite Belgesi” İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin tarafından,  Fen ve Sosyal  Bilimler Proje Okulumuz Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesine Okulda düzenlenen tören ile takdim edildi.

Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları ve kurumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı bir yarış içerisine sürüklemektedir. Gelişmiş birçok ülkede eğitim hizmeti sunum kalitesini belgelemek amacıyla, eğitim yönetimleri,  “ISO 9001” belgesi almak için başvuruda bulunmaktadırlar. Bu belge ile eğitim kurumları, hizmet sunumu faaliyetleri sırasında, beklenmedik veya kabul edilemeyecek aksamalar ortaya çıktığı zaman, kalite ile ilgili problemlerin en aza indirilmesi için önleyici ve düzenleyici önlemleri içermektedir

“ISO 9001” kalite güvence sisteminin gerekliliklerine uygun bir sistemin kurulması ile yönetime, daha sistematik ve denetlenebilir tarzda iş görme olanağını tanır. Kuruma, dünyada en çok tanınan standarda sahip olması nedeniyle saygınlık kazandırır.

 

 “ISO 9001” (International Organization for Standardization), eğitim kalite yönetim belgesi ile bu yarışta İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına bir ilk olarak Ertuğrul Gazi Anadolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz da  Eğitim Hizmetleri Kalite ve Sunumu yönüyle uluslararasında geçerli olan kriterleri  yerine getirmiş ve yapılan denetim sonucu ve “ISO 9001” belgesini almaya hak kazanmıştır.

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.