UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Games 4 US! Erasmus+ Projemiz İçin Başvurular Başladı

Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği Programı kapsamında kabul edilen projemiz için ilimizden 4 öğretmenimiz eğitime katılmaya hak kazanacaktır, son başvuru 24 Aralık´tır.
Games 4 US! Erasmus+ Projemiz İçin Başvurular Başladı

Games 4 US! Projesi, oyun tabanlı eğitim, oyunlaştırma, oyun tasarımı gibi yeni ve etkili disipliner alanların gençlik çalışmalarına entegre edilmesi ve bu yolla gençlik çalışmalarına yeni bir boyut kazandırılması, bu alandaki kalitenin arttırılmasına katkı sağlanması temelinde hazırlanmış ve geliştirilmiş bir projedir; kurumumuz koordinatör olup başvuru sahibi kurum niteliğindedir. Projemizin detaylarını 5N2K mantığı içerisinde ifade edecek olursak,

 

NE? > Projemiz Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği kapsamında hazırlanmış bir projedir. Projemizin genel hedefi, gençlik çalışanlarının, oyun tabanlı eğitim (game based learning), oyunlaştırma (gamification), oyun tasarımı (game design) alanındaki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve buna bağlı olarak gençlik çalışmaları ve yaygın eğitim alanındaki kalitenin artmasına katkı sağlamaktır.

 

NİÇİN? > Projemizde yapılan ihtiyaç analizi neticesinde, gençlik çalışmaları ve yaygın eğitim teknikleri alanında hep mevcut hazır yöntemlerin tekrar tekrar kullanıldığı ortaya çıkmış ve gençlik çalışanlarının sürdürülebilir yöntem-teknik tasarımı becerilerinin düşük olduğu saptanmıştır. Bu bağlamda projemiz, gençlik çalışanlarının öğretim yöntem-teknik tasarımı alanlarındaki bilgi-beceri ve deneyimlerini geliştirmeye yönelik olup gençlik çalışmalarında kalitenin artması, yaygın eğitim ve gençlik çalışmaları alanında AB hazinesine katkı sağlanması için uygulanacaktır.

 

NASIL? > Projemizde 2 Eğitmenle birlikte (7) günlük proje ana faaliyeti ve 8 aylık proje yönetim süreci boyunca gençlerin oyun tabanlı eğitim/oyunlaştırma/oyun tasarımı alanlarında kendilerini geliştirmeleri, edindikleri bilgi ve becerileri kendi gençlik çalışmalarında kullanmaları ve bu yolla AB Gençlik Stratejilerine katkı sağlamaları sağlanacaktır. Ayrıca her ülke kendi kültürüne ait eğitim oyunlarını araştıracak, derleyecektir. Proje esnasında da 5 yeni eğitim oyunu tasarlanacak ve bütün oyunların yer aldığı bir e-kitap oluşturulacaktır; çeşitli dillerde yayınlanacaktır.

 

NEREDE? > Projemiz, Uşak İl Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

NE ZAMAN? > Projemizde 7-15 Şubat 2017 Proje Ana Faaliyet tarihi olmakla birlikte Temmuz 2016 – Mart 2017 döneminde toplam 8 aylık proje süreci bulunmaktadır.

 

KİM/KİMLER? > Proje ortaklık yapımız 10 farklı AB üyesi ve AB’ye komşu ülkelerden gençlik çalışmaları yürüten kamu kurumu ve STK’ların oluşturduğu geniş bir ortaklık yapısına sahiptir. Projemize 10 farklı ülke ve 14 farklı kurumdan toplamda 30 gençlik çalışanı katılacak ve eğitim alacaktır. Katılımcı 30 gençlik çalışanının en az 10 tanesi imkânı kısıtlı gençler arasından seçilecektir. Ayrıca yerel ortak olarak TR33 Bölgesi İl Milli Eğitim Müdürlükleri de yer almaktadır. Ortaklık kurduğumuz ülkeler, Almanya, İtalya, Estonya, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Gürcistan, Litvanya, Arnavutluk’tur.

 

KİMİN İÇİN? > Projemiz gençlik çalışanları için tasarlanmıştır, gençlik çalışmalarında oyun tabanlı eğitim/oyunlaştırma/oyun tasarımı alanlarında kendi kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen gençlik çalışanları/eğitmenler hedef kitlemizi oluşturmaktadır. Gençlik çalışanı denilince ülkemiz özelinde daha çok eğitimciler ve öğretmenler hedef kitle kapsamında yer almaktadır.

 

 BAŞVURU   > Başvuru için http://trainings.salto-youth.net/6155 linkine tıklayıp portala üye olup başvuru yapmanız gerekmektedir. Projemizle ilgili bilgi dokümanları ilgili linkte bulunmaktadır. Başvuru ve eğitim dili İngilizcedir. İlimizden en az 4 öğretmen eğitime katılmaya hak kazanacaktır; kontenjanın müsait olması durumunda sayı artabilecektir. Öğretmenlerimiz başvuru formunda performanslarına göre değerlendirileceklerdir, başvuru formu uluslararası platformda tüm Avrupa düzeyinde şu anda aktif ve açıktır. Eğitim sonrasında katılımcılara uluslararası geçerliliğe sahip "Youthpass" sertifikası verilecektir. Eğitim 7 tam gün sürecektir ve katılımcı öğretmenlerimiz bu süreçte tam katılım sağlamalıdırlar; öğretmenlerimiz bu süreçte görevli-izinli sayılacaklardır. Okullarımıza konu ile ilgili resmi yazı gönderilecektir.

Resmi Duyuru Yazısı

 

Games 4 US! Proje Ekibi

 

  

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.