UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu´nda Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazandırma Projesi Gerçekleştirildi

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu´nda Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazandırma Projesi Gerçekleştirildi

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda 11.11.2015 Çarşamba günü, ‘Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazandırma Projesi’ kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Törende Okul Müdürü Süleyman Geçici, yaptığı konuşmada kan bağışının öneminden ve doğru bilinen yanlışlardan bahsetti. Öğrenciler, Kızılay ve kan bağışı konulu şiirler okudu. Okul halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin, kan bağışı gönüllülerine belgelerini vererek tebrik etti. Sayın Bülent Şahin, geleceğin kan bağışçılarının kazanımı ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen programa katılmaktan mutlu olduğunu ve bu programın düzenlenmesinde emeği geçen başta okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencileri tebrik ettiğini ifade etti.

Uşak Kızılayı’nın Kan Bağış Ekipleri de ‘Kan Bağışının önemi’ ile ilgili sunum yaptılar. Ayrıca bağış için gelen veliler, öğretmenler ve misafirlerden kan bağışı kabul ettiler.

 

Etkinlik, okul çalışanlarınca hazırlanan aşurenin ikramı ile sonlandırıldı. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.