UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 8.Bölge Finali Denizli'de Yapıldı

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 8.Bölge Finali Denizli'de Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları arası meslekî yarışmalar kapsamında; "Genç Bilaller Ezan Okuma 8. Bölge Finali" Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Denizli, Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir illerinin katılımıyla, 04.05.2023 tarihinde, Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, okula ait konferans salonunda gerçekleştirildi.

İlimizi temsilen ortaokul kategorisinde yarışmaya katılan Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İsmail Yunus DAMBURACI yarışmada bölge birincisi olarak Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Aynı yarışmada lise kategorisinde Banaz Miyase Durmuş Tanış Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Volkan Samet YAŞAR yarışmayı dördüncü olarak tamamlamış ve ilimizi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, Türkiye finaline katılacak öğrencimiz İsmail Yunus DAMBURACI'ya 18 Mayıs 2023 tarihinde Zonguldak Alaplı'da yapılacak Türkiye finalinde üstün başarılar diliyoruz.05-05-202305-05-2023

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.