UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Sada Yüzünden Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Bölge Finali Uşak´ta Yapıldı

Genç Sada Yüzünden Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Bölge Finali Uşak´ta Yapıldı

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce  düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası 9. Bölge,” Genç Sada” Yüzünden Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması İlimizde 26  Nisan Pazar günü yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde saat 10.00 da gerçekleştirilen yarışmaya Uşak, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Eskişehir, İzmir, Kütahya Manisa, Muğla illerinden 11 yarışmacı katılırken, yarışmayı Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, Milletvekillerimiz  İsmail GÜNEŞ, Mehmet ALTAY, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Uluslararası Dini Eğitim Öğretim Daire Başkanı Osman DEMİRGÜL, Belediye Başkanı Nurullah CAHAN, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet NACAR, Milli Eğitim Müdürü Bülent ŞAHİN, Milli Eğitim Şube Müdürleri daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

2013 yılı Kur´an-ı Kerimi Güzel Okuma Dünya birincisi Yaşar Çuhadar´ın okuduğu Kur´an-ı Kerim  tilaveti ile başlayan açılış proğramı öncesi konuşan Valimiz Sayın Seddar Yavuz, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesini arzu ettiklerini belirterek, Kur´an-ı özüyle ve sözüyle anlamanın en büyük kazanç olduğunu söyledi.

 2015 - 2016 eğitim öğretim yılı itibari ile Uşak´ta İmam Hatip okullarının fiziki mekan sorunu tamimiyle tarihe karışacağını ifade eden Vali Yavuz, "Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz en güzel dersliklerde eğitim görecek. Bundan sonraki süreçte bizim bu çocukları sevgiyle kucaklayacak, şevkat gösterecek, kırk dakikalık değil yirmi dört saatlik öğretmenlik yapacak bir kadroya ihtiyacımız var. Eğer biz, bizim kuşağımızdaki ki gibi çocuklarımızın üstünü örtmezsek, onları kırk dakika ders verdikten sonra sokağa salarsak, buradan ülkemizi yönetecek, ahlakiyle edebiyle sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti değil tüm İslam alemini kucaklayabilecek nesil yetiştiremezsek, yapılan emeklerin hepsi boşa gidecektir" dedi.

Konuşmaların ardından 10 ilden 11 yarışmacının katıldığı yarışma sonucunda Eskişehir Sarıcakaya İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Safa CANBAZ birinci oldu ve 31 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Türkiye finallerine katılmayı hak kazandı.İkinci Aydın An. İ.H.Lisesinden  Murat AKIN, üçüncü ise İzmir Ödemiş An.İ.H.Lisesinden Raşit KIRCI oldu.Öğrencilerimizi ve okullarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.