UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme kursları değerlendirme toplantısı İl Müdürü Bülent Şahin başkanlığında yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme kursları değerlendirme toplantısı İl Müdürü Bülent Şahin başkanlığında yapıldı

İlimizde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden okulların yöneticilerinin katıldığı hayat boyu öğrenme kursları değerlendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin başkanlığında yapıldı.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen programda Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili okullarda öğrenci ve velilere yönelik açılabilecek kurslar ele alındı.

Kursların açılması süreciyle ilgili karşılaşılan sorunlara yönelik çözümlerin değerlendirildiği toplantıda kurs ve kursiyer sayılarının 2022 yılı için öngörülen hedeflere ulaşması için gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada hayat boyu eğitimin okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan biri olduğunu ifade etti. Hayat boyu öğrenme kavramı çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilmek amacıyla ortaya çıktığını, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline geldiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Uşak'ta 2022 yılı için belirlenen kurs ve kursiyer sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz bu toplantıda hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için alınması gereken tedbirleri değerlendirdik" dedi.

01-04-202231-03-202201-04-202201-04-2022

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.