UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik öğrenciler daha temiz bir çevre için Karaağaç Göletinde buluştu

Minik öğrenciler daha temiz bir çevre için Karaağaç Göletinde buluştu

Latife Hanım Anaokulu öğrencileri daha temiz bir çevre için Yeşil Karaağaç Mahallesindeki Karaağaç Göleti piknik alanında bir araya geldi. Okul yönetimi ve öğretmenleri eşliğinde alana gelen öğrenciler Uşak İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen organizasyon kapsamında gölet çevresinde geri dönüştürülebilir atıkları topladılar.

Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra Vali Vekili Muammer Balcı, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Uşak Orman İşletme Müdürü Gökhan Şahin katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin çevre bilincinin çok küçük yaşlarda kazanılan bir alışkanlık olması nedeniyle gerçekleştirilen bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı.

İl Müdürü Bülent Şahin "Doğada yapılacak bu tür etkinliklerle, çevrenin korunması ve önemi çocuklarımıza mutlaka anlatılmalıdır. İçinde yaşadığımız dünyanın ve doğal dengenin gelecek nesil için önemi açıklanmalıdır. Geri dönüşümün önemi ve insanların doğanın bir parçası olduğunu vurgulamalıyız. Bugün minik anaokulu öğrencilerimizle Karaağaç Göletimizi temizledik, temizlerken böyle güzel ortamların kirletilmemesi, çöplerin ve atıkların kutulara atılmasını öğrenmelerini istedik. Çevre ve onun korunması için yapılması gerekenleri yalnızca kitaplarda değil, bugün bu güzel gölette yaptığımız etkinlikle öğrenmiş olacaklar. Umarım bu etkinlik ve aldıkları eğitimle çevremize karşı daha duyarlı olurlar" dedi.

Etkinliğe katılan protokol üyeleri minik öğrencilerle birlikte çevre temizliği yaparak atıkları ve geri dönüştürülebilir materyalleri topladılar. Etkinlik, programa katılan öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

16-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-2022

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.