UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

         "İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu" toplantısı Sayın Vali Yardımcımız Sait Topoğlu Başkanlığında, Müdürümüz Bülent Şahin, Şube Müdürümüz Vakkas Kara   İlgili kuruluşlar ve okullarımızın katılımıyla Öğretmenevi Şeref Salonunda yapılmıştır. 

           Halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu, İlimizdeki  resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi, merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi, verimliliğin artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

           Vatandaşa yönelik aramotik bitki yetiştiriciliği kursu, olta balıkçılığı kursu, deri ürünleri hazırlama kursu, örgü ve nakış kursu, ayrıca Üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık kurslarına katılan öğretmen ve öğrencilerin teşvik edilmesi öğrenci sayısının attırılmasıyla ilgili kararlar alınmıştır.

28-09-201728-09-2017

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.