UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Gedik Holdingin kurucusu merhum Halil Kaya Gedik ilimize ve ülkemize eğitim alanında önemli katkılar sağlamıştır"

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik; Uşaklı hayırseverler merhum Halil Kaya Gedik ve merhume eşi Valâ Gedik'in ilimize kazandırdığı eğitim kurumlarından Valâ Gedik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Uşak'ta gerçekleştirilecek ziyaret programı çerçevesinde ilkin merhum Halil Kaya Gedik adına daha önce yaptırılan ve yeniden düzenlenen büste çelenk koyan Hülya Gedik burada bir konuşma yaptı.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik babaları merhum Halil Kaya Gedik'in ilkelerini benimseyerek onun hedeflerini gerçekleştirmek üzere azim ve kararlılıkla yollarına devam ettiğini belirttiği konuşmasında şunları söyledi: "Babamız Halil Kaya Gedik'in, kaynak sarf malzemesi üreticisi olarak temelini 1963 yılında Gedik Kaynak ile attığı, bugün bünyesinde 1500'ü aşkın kişinin çalıştığı Gedik Holding, inovasyona ve yatırıma verdiği önemle büyümüş, her ekonomik şarta ve değişime ayak uydurabilen bir topluluk haline gelmiştir. Merhum Halil Kaya Gedik, hayatta olduğu sürece sosyal sorumluluk gereği doğduğu ve yaşadığı şehre de önemli katkılar sağlamış, bu hassasiyeti bizler de korumaya devam ediyoruz."

Eğitim alanında da önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Hülya Gedik, anneleri merhum Valâ Gedik'in adını verdikleri İstanbul'daki okulların yanı sıra Uşak'ta da Valâ Gedik İlköğretim Okulu ve İş Okulu Ortaöğretim Pansiyonu ve Valâ Gedik Anadolu Lisesini eğitime kazandırdıklarını, Uşak 1 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Halil Kaya Gedik Derslik Bloğunun yapımının yanı sıra 2011 yılında da İstanbul Gedik Üniversitesini kurduklarını sözlerine ekledi.

Halil Kaya Gedik'in büstünün bulunduğu alandaki programın ardından Gedik Holding tarafından 2004 yılında yaptırılan Valâ Gedik Anadolu Lisesine geçen Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik ve beraberindekiler İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin tarafından karşılandı.

Okul binasını, sınıf ve atölyelerini gezerek burada verilen eğitim ve sunulan imkânlar hakkında bilgi alan Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik'e merhum Halil Kaya Gedik'in 2006 yılında Uşak'a kazandırılan okul binalarının açılışında yaptığı konuşma görüntüler izletildi. Burada kendisine merhum Halil Kaya Gedik'in mezun olduğu, o zamanki adıyla Erkek Sanat Lisesi kayıtlarının bir sureti ve resminin işlendiği tablolar hediye edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Uşaklı girişimci, yatırımcı ve sanayici değerli iş adamı merhum Halil Kaya Gedik başarılarla dolu örnek bir hayat hikâyesine sahiptir. Toplumsal sorumluluk anlayışıyla inşa ettikleri özel gereksinimli öğrencilere yönelik eğitim kurumları ile birlikte toplumun sosyal alanda duyduğu pek çok hayra vesile olan, sağladıkları istihdamla gençlerimizin eğitim hayatına katkıları ve doğup büyüdükleri topraklara bir vefa örneği gösteren Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik'in ilimizi ziyaretleri sırasında bu alandaki hassasiyetini sürdürdüğünü görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Eğitime, bilime, araştırma ve geliştirmeye büyük önem veren ve bunu eserleriyle ortaya koyan merhum Halil Kaya Gedik gibi onun hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik'e teşekkür ediyorum" dedi.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik'in ziyaretlerine Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Murat Öntuğ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Ceylan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Selim Kandemir, Prof. Dr. Adnan Şişman, aile yakınları ve davetliler katıldı.

22-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-202122-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.