UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Meslek edindirme kapsamında eğitimlerini tamamlayan 20 kursiyerimiz halı dokumayı öğrendi"

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin

Sivaslı ilçemizde geçtiğimiz aylarda meslek edindirme kursları kapsamında açılan halı dokuma kursu sona erdi. Uşak İŞKUR İl Müdürlüğü ve Sivaslı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kursa Sivaslı ilçesinde ikamet eden 20 kursiyer kadın katıldı.

Tamamlanan halı dokuma kursu hakkında bilgi vermek üzere Sivaslı İlçe Millî Eğitim Müdürü İsmail Özden, Sivaslı Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlker Yelken ve Müdür Yardımcısı Feridun Can İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin'i ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Sivaslı Halk Eğitim merkezinde düzenlenen kursta kurulan tezgâhlarda dokunan halı İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin'e takdim edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin şunları söyledi: "Uşak ilimizin geleneksel değerlerinden olan ve her biri ayrı bir güzelliğe sahip el dokuması halılarımızı dokumayı öğreterek yeni nesillere aktarıyoruz. Dünya çapında ün salmış Uşak halılarımız böylelikle yaşatılıyor hem de dokuma yapmayı öğrenen kursiyerlerimize gelir sağlanıyor. Kursun düzenlenmesine katkı sağlayan kurumlarımızın yöneticilerine, kurs hocalarımıza ve eğitimlerini başarı ile tamamlayan kadın kursiyerlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

19-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.