UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Öğretmenlerimiz mesleğin güçlüklerini vatana, millete ve devlete olan tutku ve bağlılıklarıyla aşıyorlar"

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin

24 Kasım Öğretmenler Günü, Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programlarla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını, İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin yaptı. İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin konuşmasında "Böyle köklü medeniyet birikimini temsil eden genç ve dinamik nüfusa sahip ülkemizin, başarı hedeflerini en üst noktaya taşıması nitelikli bir eğitimle mümkündür. Siz kıymetli öğretmenlerimizle; Sayın Valimizin çok değerli desteğiyle, Sayın Milli Eğitim Bakanımızın öncülüğünde ve yeni bir nesil inşası ve yeryüzünde yeni bir insan tasavvuru için canla başla çalışıyoruz." dedi.

Öğretmenlik mesleğinin yolunun uzun ve meşakkatli olduğunu, vatanımıza, milletimize ve devletimize olan tutkunun, bu zorlu yolda karşılaşılacak bütün engelleri aşmak için motive ettiğini, tarihin, karşılaştığı engellere boyun eğenleri değil, bu engellerin üstesinden gelebilen kahramanların adını yazdığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin konuşmasını şöyle tamamladı: "Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete uğurladığımız; meslek şehitlerimizi ve öğretmenlerimizi rahmet anıyor, emekli öğretmenlerimizle birlikte halen görevi başında bulunan ve geleceğimizin inşası için fedakârca çalışan bütün meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyorum."

Yıllarını öğretmenlik mesleğine adamış emekli öğretmenler adına Eğitimci Bayram Akçay'ın yaptığı konuşmanın ardından aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. İlimizdeki çeşitli okullarda göreve başlayan ve adaylık süresi sona eren öğretmenler toplu olarak yemin ettiler.

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına Alper Günbayram Ortaokulu öğretmeni Nimet Akkaş'ı konuşmasından sonra Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmenlerinin hazırladığı müzik dinletisi gerçekleştirildi. Kutlama programı "Öğretmene Vefa" konulu Resim-Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödül ve belgelerin verilmesi ve emekli öğretmenleri temsilen Emekli Eğitimci Bayram Akçay'a şeref plaketi takdimi ile devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Vali Funda Kocabıyık ve davetlilerin, Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğü ile Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan resim sergisini ve Ege Bölgesinin Şehit Öğretmenleri anısına düzenlenen köşeyi gezmeleriyle sona erdi.

25-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-202125-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.