UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin'in yeni eğitim öğretim yılı açılış mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin'in yeni eğitim öğretim yılı açılış mesajı

Büyük bir heyecanla başlayacak olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının; ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, eğitim çalışanlarımız, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim ve öğretim süreçlerinde vereceğiniz destek için hepinize şimdiden canı gönülden teşekkür ederim.

Değerli Meslektaşlarım;

Yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına duyduğumuz özlemin ardından öğrencilerimizle yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılında da aydınlık yarınların geleceği olan çocuklarımızın dimağları sevgi ve saygı ile süslenecek, gönülleri bilgi ve erdemle yeşerecektir. Bilginin her an yenilendiği, teknolojinin hızla ilerlediği günümüz dünyasında gelişmeleri takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına destek olmak, dünyaya farklı perspektiflerden bakabilmek ve bireysel anlamda her açıdan mutlu olabilmek ancak eğitimle mümkündür. Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyerek, Cumhuriyeti payidar kılmalıyız. Bu anlayışla pandemi sürecinin başlangıcından itibaren, eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmek suretiyle esirgemediğiniz çabalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim. Yeni eğitim öğretim yılımızın da en verimli şekilde geçirilmesi için tüm meslektaşlarımın üzerine düşeni yapacağına olan inancım tamdır.

Yarınlarımızın Teminatı Çocuklarımız ve Çok Kıymetli Aileleri;

Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan, yorumlayan ve milli şuura sahip bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle çocuklarımızı ve gençlerimizi; vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin en büyük vazifesidir. Toplumun eğitimini daha ileri düzeye çıkarmak ve eğitim kalitesini artırmak noktasında hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Özellikle salgın sürecinde velilerimizden ricamız; okullarımız ve öğretmenlerimizle iş birliği yaparak bizlere destek vermeleridir. Öğrencilerimiz okula geldiklerinde onları güvenli bir ortamda ve bilinçlenmiş olarak karşılamamız oldukça önemli. Sizlerin tekrar okullarınıza dönebilmeniz ve gerekli hijyen standartları sağlanmış olan okullarımızda sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmeniz için gerekli çalışmalarımız yapıldı. Pandemi koşulları altında başlayacak olan eğitim döneminde sizlerin de maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uymanız gerekmektedir.

Salgın sürecinde yürütülen uzaktan eğitim faaliyetlerine verdiğiniz destek, sürece sağladığınız katkılar, emekleriniz, gönül birliğiniz ve ilginiz için sizlere canı gönülden teşekkür ederim. Uzun bir aradan sonra okullarımız yeniden öğrencilerimizin sesleri ile şenlenecek, sınıflarımız tekrar bilgiyle sevginin buluştuğu eğitim yuvaları olacaktır.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılına başladığımız 6 Eylül itibariyle; ilimiz genelinde okullarımızda göreve başlayacak olan; 5.275 öğretmenimiz, ilimiz genelinde öğrenime başlayacak olan; 60.081 öğrencimizin geleceğini şekillendiren eğitim sürecine dâhil olacaktır. Yaşantımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak yaşayacağımız hayatın temelini ve teminatını oluşturacağı unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarıyla birlikte velilerimizin 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni eder, sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunarım.

 

Bülent ŞAHİN

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.