UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL Mavişehir İlkokulunda öğretmenlerle buluştu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL Mavişehir İlkokulunda öğretmenlerle buluştu

Uşak merkez ilçe, bağlı ilçe ve köylerde eğitim ve öğretim faaliyetine devam eden ilk ve orta kademe okul ziyaretlerini sürdüren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, Mavişehir İlkokulunda "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerle tanışma, kaynaşma ve istişarelerde bulunmak, Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitim politikalarının etkin bir şekilde yürütülmesi, il çapında okullarımızda yürütülen projelerin değerlendirilmesi ve okullarda karşılaşılan problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla gerçekleştirilen "Öğretmenler Odası Buluşmaları" olumlu geri dönüşlerle devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" sırasında; okul idarecilerinden okulların genel durumu, ihtiyaçları,  Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023/28 nolu Genelgesi kapsamında yapılan çalışmalar ile sorun ve talepleri birlikte değerlendirerek çözüm ürettiklerini ifade etti.

Okul ziyaretleri sırasında öğrencilerimizin sınıf içi etkinliklerine de eşlik eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Öğretmenlerimizin mesleki deneyim ve fikirleri, önerileri ve talepleri alınarak eğitim öğretime ilişkin yürütülen faaliyetleri birlikte istişare ediyor, değerlendiriyoruz. Okullarımızda eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra çok sayıda proje uygulanıyor. Kültürel ve sportif yarışmalar gerçekleştiriliyor, öğrencilerimiz çok güzel dereceler elde ediyorlar. Dilimizin Zenginlikleri Projesi, Kitap Okuma Kampanyası, TÜBİTAK Projeleri gibi pek çok proje de öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle başarıyla yürütülüyor. "Öğretmenler Odası Buluşmalarımızda" bir araya geldiğimiz öğretmenlerimiz, eğitim politikalarının oluşturulması ve karar alma süreçlerine de fikir ve önerileriyle önemli katkılar sağlıyor." dedi.

Okul yöneticileri ve öğretmenlere başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in Mavişehir İlkokulunda gerçekleştirdiği ziyaret, okulda yürütülen projelerin değerlendirilmesi, okul yöneticileri ve öğretmenlerin görüş ve önerilerinin ele alınmasının ardından sona erdi.

 

18-04-202418-04-202418-04-202418-04-202418-04-202418-04-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.