İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in ''15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'' Mesajı
![İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in ''15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'' Mesajı](/meb_iys_dosyalar/2024_06/01150843_28164341_halil_yucel_2.jpg)
Bugün, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 8. yıl dönümünde, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı kahramanlık destanını bir kez daha gönülden hatırlıyoruz.
2016'da yaşanan o karanlık gecede, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletimizin cesareti ve fedakârlığı sayesinde bu alçak saldırı püskürtülmüş, demokrasi ve millî iradeye sahip çıkılmıştır.
Bu kahramanlık, gelecek nesillere aktarılması gereken en önemli mirasımızdır.
Millî Eğitim camiası olarak bizler, bu bilincin gelecek nesillere aktarılması, vatan sevgisi ve demokrasiye bağlılık değerlerinin öğrencilerimize en iyi şekilde aşılanması için var gücümüzle çalışıyoruz.
15 Temmuz'un yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhları şad olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü kutluyor, tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.
Halil YÜCEL
İl Millî Eğitim Müdürü