UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

"Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın."

Mehmet Akif Ersoy'un mısralarında da ölümsüzleştirdiği gibi 18 Mart 1915 Çanakkale'de yazılan destan, vatan sevgisinin ve kahramanlığın en somut örneğidir. Bu tarihte, aziz vatanımızın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimiz, Çanakkale'yi vatanın sönmez bir meşalesi hâline getirmişlerdir.

Çanakkale Zaferi, sadece bir savaşın kazanılması değil, bir milletin var olma mücadelesinin destanıdır. Bu zafer, "Çanakkale Geçilmez" inancının ve "Ya İstiklal Ya Ölüm!" kararlılığının simgesidir. 

Çanakkale'de Mehmetçik, vatan sevgisi ve kahramanlığıyla destansı bir mücadele vererek imkânsızı başarmıştır.

"Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber."

Bugün, Çanakkale'nin ruhunu yüreğimizde taşımak, şehitlerimizin anısını saygıyla yaşatmak ve vatan sevgisini gelecek nesillere bir meşale gibi aktarmak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu zaferi bize kazandıran tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Halil YÜCEL

İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.