UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, "Kurum binamızı sanatsal faaliyetler için de kullanacağız"

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin,

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" projesi kapsamında resim ve müzik dalında geçen hafta düzenlenen; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Özer'in katılımlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ödül töreninin ardından, resim sergisi ve müzik dinletisi Uşak İl Milli Eğitim müdürlüğü binasında yapıldı.

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin rehberliğinde bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik olarak başlatılan iki aylık çevrimiçi çalışmaların sonunda resim alanında ve müzik ses icrası alanında dereceye giren öğrenciler eserleriyle İl Müdürlüğü koridorlarını renklendirdiler.

Öğrencilerin tablolarını tek tek inceleyen ve eserleri hakkında yorumlarını alan İl Müdürü Bülent Şahin, yeni taşındıkları kurum binasının yaşayan bir sanat galerisi olarak kullanımından duyduğu memnuniyeti ifade etti. İl Müdürü Bülent Şahin "Bu yıl pandemi sürecinde uygulamaya konulan 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor' projemiz hedefine ulaştı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin rehberliğinde resim ve müzik ses icrası alanlarında çevrim içi eğitim aldılar. Bugün öğrencilerimizin birbirinden güzel seslerini dinleme ve tablolarını seyretme imkânımız oldu. Kurumumuz binasını da bir sanat galerisi gibi kullanmayı, iş ve işlemler için binamıza gelenlere de zaman zaman sergi izleme keyfini yaşatmayı planlıyoruz. Eser sahibi öğrencilerimizi ve enstrümanlar eşliğinde icra ettikleri mini konser için çok teşekkür ediyor, başta öğrencilerimiz olmak üzere onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Sergi ve müzik dinletisi; Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında ilimizdeki Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uşak OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eşme Şehit Nihat Köylü Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde sanata eğilimli öğrenciler Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesinin öğrenci ve öğretmenlerinin katkı ve katılımlarıyla düzenlendi.

01-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-202101-07-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.