UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Değerli Veliler ve Kıymetli Öğrencilerimiz,

İçinde bulunduğumuz 10-16 Mayıs haftası, Engelliler Haftası'dır. Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizin ve özel gereksinimi olan diğer tüm bireylerin her zaman olduğu gibi bu haftada da yanındayız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim sürecinde yer alan tüm öğrenciler için olduğu kadar özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler için de eğitim ortamlarını en üst seviyede iyileştirmeye ve düzenlemeye çalışıyoruz. Çağdaş eğitim anlayışına dayanarak her bireyin özel ve biricik olduğunun farkındayız.

Bu hafta vesilesiyle günlük hayatta kimi zaman yeterince farkında olmadığımız veya çözüm üretme yolunda gerekli özveriyi gösteremediğimiz anların farkında olalım. Özel gereksinimi olan bireyler için eğitim ortamı, sosyal yaşam, sportif ve kültürel faaliyetler konusunda gerekli hassasiyeti gösterelim. Türk kültüründe yüzyıllardır var olan sevgi, dayanışma ve yardımseverliği bu hafta en güzel şekliyle yaşayalım ve yaşatalım. Biz biliyoruz ki özel gereksinimi olan bireylerin her biri birer cevherdir. Sevgi, dayanışma ve yardımseverlik gibi değerlerimizle onların içindeki bu cevheri gün yüzüne çıkarmaya hep birlikte çalışalım. Onların ilgi ve yeteneklerini tanımalarına, kendilerini keşfetmelerine, bir üst öğrenime ve hayata hazırlanmalarına destek olalım. Özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin ve onları hayata hazırlayan ebeveynlerinin her zaman yanında olduğumu bildirir, bu öğrencilerimiz için her zaman elinden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışan eğitim camiamıza teşekkürlerimi sunarım.

En büyük engel, sevgisizliktir.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.