UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BÜLENT ŞAHİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BÜLENT ŞAHİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

 

 Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurlayışımızın 83.yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Atatürk, Millî Mücadelede millî birliği temin eden eşsiz bir lider, savaş meydanlarında efsanevî bir kumandan, devlet kuran büyük siyaset adamıdır. Bu nedenle aradan yüzyıllar geçse de bazı insanlar ölmez. Milletlerin tarihinde önderlikleriyle sonsuza dek hüküm sürerler. Mustafa Kemal Atatürk de ebediyete intikal etmiş ama manevi varlığı, düşünceleri ve kutlu vasiyeti tertemiz millet vicdanında sonsuza dek yerini almıştır. Ülkemizin en zor zamanlarında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi, Büyük Atatürk'ün ebedi istirahatgâhında huzur içinde yatması bakımından önemlidir.Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, büyük fedakârlıklar gösterilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti; millî iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın bir ülke olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Bu vesileyle başta, İstiklal Savaşı'mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Millî Mücadele'mizin tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.