UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi, aziz milletimiz için bir gurur kaynağıdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edilen 23 Nisan'ın evrensel ve tek çocuk bayramı olarak kutlanması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza verdiği değerin en güzel nişanesidir.

Aziz vatanımızı ve milletimizi muasır medeniyetler seviyesine yükselterek, bizleri gelecekte dünyanın en güçlü ve müreffeh milletleri arasında hak ettiğimiz yere getirecek olan sevgili çocuklarımızın, bu bayramı bütün dünya çocuklarıyla birlikte kutlamaları da bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Ancak bütün dünyada yaşanan salgın nedeniyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl evlerimizde kutlayacağız.

Sevgili Çocuklar,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl evlerimizde kutlayacak olmamız, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yılını daha büyük ve görkemli bir coşkuyla kutlamamıza engel değildir. Evlerimizin pencerelerinden ve balkonlarından taşacak olan coşkumuz, 101. yılda daha yüksek, daha neşeli ve daha güzel olmalıdır. 23 Nisan'da, bizlere bu bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve aziz şehitlerimize olan minnetimizi ve şükran borcumuzu bugüne kadar yaşadıklarımızdan daha büyük bir coşkuyla gösterme zamanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açan, Millî Mücadele'yi kazanarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Sevgili çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.