UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin'in Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin'in  Atatürk'ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin'in  Atatürk'ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yüz bir yıl önce bugün Samsun'a ayak basarak başlattığı kutlu yürüyüş, şanlı tarihimizin en önemli olaylarından biridir. Kadim tarihi boyunca hiçbir esarete boyun eğmeyen aziz Türk milleti, dünyanın en büyük liderlerinden birinin Samsun'da yaktığı meşalenin etrafında toplanarak bağımsızlığına kasteden işgalcilerin karşısına çelikten iradesiyle dikilmiştir.

19 Mayıs 1919, yepyeni, taptaze ve başı her zaman dik bir Türkiye Cumhuriyeti'nin yeniden doğuşuna tanıklık edeceğimiz bir tarihin başlangıç noktasıdır. Tarihinde en zor şartlar altında bile işgale ve mandaya boyun eğmeyen Türk milleti, kirli pazarlıklarla tezgâhlanmış, dahili ve harici düşmanlarının saldırısıyla gerçekleşen bir kuşatmanın içinden çıkarak bağımsızlığına giden yolu yürümeyi bilmiş ve verdiği kutlu mücadeleyle bağımsızlığına olan aşkını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Sevgili Gençler,

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve hürriyet sevdalısı bir avuç vatanseverin yüz bir yıl önce Samsun'da yaktığı bağımsızlık meşalesinin dünya var oldukça sizin avuçlarınıza emanet edildiğini bilmelisiniz. Bu gayede ve aziz milletimizin bağımsızlığı yolunda sizler de durmadan yürümeli ve her 19 Mayıs'ta nasıl bir yolda yürüdüğünüzü yeniden hatırlamalısınız. Mirasının üzerinde oturduğunuz şanlı tarihin yollarının nerelerden geçtiğini bir an olsun unutmamalısınız. Millî Mücadele'ye giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, şehitlerimizin ve gazilerimizin 19 Mayıs'ta başlattıkları kutlu yürüyüşün izinden o günkü azim ve inançtan asla ayrılmamalısınız.

Geleceğimizin Teminatı Olan Sevgili Gençler,

Bu yıl dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olan salgın nedeniyle 19 Mayıs coşkusunu evlerimizde yaşayacak, bu coşkuyu yine güçlü bir sesle evlerimizden ve dijital ortamdan sokaklara taşıracağız. Bütün olumsuzluklara ve sıkıntılara rağmen içimize sığdıramadığımız 19 Mayıs sevdasını bugüne kadar hiç görülmemiş bir heyecanla yaşamaya ve yaşatmaya çalışacağız.

Millî Mücadele'yi örgütleyerek Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu hazırlayan bu kutlu yürüyüşte liderine ve bağımsızlığına inancını hiç kaybetmeyen yüce milletimizin kararlılığı bugün de her türlü zorluğun üstesinden gelmek için bizlere yol göstermekte ve örnek olmaktadır. Bu nedenledir ki her 19 Mayıs, bizler için yüce milletimizi ve ülkemizi daha üst noktalara taşıma adına her şartta daha çok çalışma ve gayret gösterme adına önemli bir hatıra olarak şanlı tarihimizde ve belleklerimizde tazeliğini koruyarak durmaktadır.

Bu duygu ve düşünceler içinde öncelikle sevgili gençlerimizin ve bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı'nı kutlar, 19 Mayıs'ta Samsun'a çıkarak Millî Mücadele'nin ilk kıvılcımını ateşleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına, bütün şehit ve gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunarım.

19-05-2020

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.