UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent Şahin’ in “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Bülent Şahin’ in “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

    Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşı’nın değerli önderi, ulusal zaferimizin Başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yılında derin bir sevgi ve saygı ile anıyoruz.

   Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsur, Atatürk’ün ileri görüşlülüğü ve insanlığa duyduğu barışçıl yaklaşımdır.

   Tam bağımsızlık mücadelesinde, Atatürk’ün azmi, askeri dehası sayesinde, milletçe edindiğimiz kazanımlar ve sergilediğimiz kararlılık birçok topluma ilham kaynağı olmuştur. Türk Milleti’nin hak ettiği yönetim biçimi ile yönetilmesi gerektiğini savunan büyük önder, Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze değin çok geniş bir perspektif ortaya koymuş; fikirleriyle bize yol göstermiş ve bizden sonraki nesillere de yol göstermeye devam edecektir.

   Ulusça topyekun verdiğimiz mücadele, diğer medeniyetlerin de takdirini kazanmıştır. Atatürk, Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte çağdaş bir devlet yönetiminin temellerini atmış; Milli egemenliği temel alan, kültürümüzü evrensel değerlerle birleştiren, saygın ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti hedeflemiştir. Bugün bu vizyon doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz; devam edeceğiz.

   Şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda ülkemizi ve milletimizi Cumhuriyetimizin 100. Yılında hedeflediğimiz değerlere ulaştıracak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak ve hedeflerimize daha da yakınlaşacağız.

   Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.