UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİL YÜCEL'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HALİL YÜCEL'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde; mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, yeni nesillerin yetişmesinde ve sahip olduğumuz değerlerin geleceğe aktarılmasında yolumuzu aydınlatan ilim ve irfan ordusunun neferleri kıymetli öğretmenlerimiz, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

Öğretmenlik gibi ulvi bir mesleğin mensupları olarak sizler, insanlığa her zaman hakikati, doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, milletimize ve ülkemize adanmış hayatların en güzel örneklerisiniz.

Mesleğinizdeki yetkinlik, gösterdiğiniz sabır, azim ve özveri ile elinizde ve yüreklerinizde, geleceğimizin teminatı çocuklarımız yarınlara hazırlanmaktadır.

Muasır medeniyet yolunda, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen bilgilerle donanmış olmanın yanında; ülkesini seven, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, mesuliyet sahibi, merhametli, adaletli, vicdanlı fertler yetiştirmenin hem idealiniz hem de değişmez hedefiniz olduğuna canı gönülden inanıyorum.

Başöğretmen Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur" veciz ifadesinden hareketle, Devletimizin eğitime sağladığı fiziki imkânlar yanında, bizler de bu ideal ve hedefinizi gerçekleştirmenizde her zaman yanınızda olacağınız. Büyük Türkiye hedefimize; siz kıymetli öğretmenlerimizin çabası ve emekleriyle yetişen nesiller sayesinde ulaşacağız.

Bugün vesilesiyle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimize ve ebediyete irtihal eden meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet temenni ediyorum.

Emekliye ayrılmış meslek büyüklerimize ve görevi başındaki bütün öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Aziz milletimizin gönlünde, kültür ve medeniyetimizde müstesna bir yeri olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim öğretim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. 

 

Halil YÜCEL

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.