UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Bülent Şahin, İlk Yardım Eğitimi Verilen Ayşe Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İncelemelerde Bulundu.

İl Müdürü Bülent Şahin, İlk Yardım Eğitimi Verilen Ayşe Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde İncelemelerde Bulundu.

İlk yardım eğitiminin verildiği Ayşe Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul bünyesinde oluşturulan merkeze gelerek gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Yürütülmekte olan ilk yardım eğitimleri hakkında uygulamalı bir sunum yapan kurs eğitmenleri ilk yardımın amacının, acil bir durum karşısında ambulans gelene kadar, hasta veya yaralıyı hayatta tutmak, amaçsız çözümlerden ve yanlış müdahalelerden kaçınarak hasta veya yaralıya çabuk, etkili ve en uygun müdahaleyi yapmak için gerekli bilgi ve beceriyi kazandırmak olduğunu ifade ettiler. Kurs eğitmenleri alınan eğitimin pekiştirilmesi ve bilgilerin tazelenmesi doğrultusunda ilk yardım eğitimi alan öğretmen ve personelin üç yıl sonra yeniden güncelleme eğitimi alması gerektiğini de belirttiler.

Merkezde verilen ilk yardım eğitiminin hayati önem taşıdığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Milli Eğitim Bakanlığımızca  'Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende' projesi kapsamında 'Görevimiz İlk yardım' sloganı ile yürüttüğümüz projemize ek olarak,  'Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul İyileştirme' Projesine başlamış bulunmaktayız. Bu proje sürecince 177 öğretmene ilk yardım eğitimi verilmesi planlanmaktadır. Pandemi sürecinde merkezimizde yapılan eğitimler, gerekli tedbirler alınarak, kurallarına uygun ve azami derecede titizlikle gerçekleştirilmektedir. Verilen bu eğitimin en güzel tarafı Merkezimizden eğitim alan herkesin 'iyi ki bu eğitimi almışım' diyerek memnuniyetlerini dile getirmeleridir. 'İlk yardım hayat kurtarır' sloganıyla farkındalık oluşturarak merkezimizde eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Ayşe Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 2018 yılında faaliyete geçen İlk Yardım Eğitim Merkezinde 1305 öğretmen ve personele ilk yardım eğitimi verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen ilk yardım eğitimi, üç eğitim görevlisi tarafından teorik ve uygulamalı şekilde yürütülüyor.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.