UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İletişim Uzmanı Fatih AKBABA " Aile ve İletişim" Konulu Seminer Verdi

İletişim Uzmanı Fatih AKBABA

         6-7 Kasım 2014 tarihinde Uşak Atatürk  Kültür Merkezinde, İletişim Uzmanı Fatih AKBABA tarafından yapılan "Aile ve İletişim " seminerinde, iletişim ve aile konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vurgulandı. Toplumun temel yapı taşı olan aile, kurulurken eşlerin kendi ailelerinde doğru yetiştirilmelerinin önemli olduğunu,  ‘’kişinin bir bütün olduğu , aile ve geçmişi  onu tamamlar ‘’sözleriyle vurguladı. Çiftlerin her konuda aynı düşünemeyeceğini ,önemli olanın ortak karar mekanizması oluşturabilmek olduğunu ‘’evliliği  fikir ortaklığıdır’’diyerek vurguladı. Çiftlerden birinin sadece kendi mutluluğunu değil, karşıdaki eşinin de mutluluğunu düşünürse evlilikte mutluluğun mümkün olacağını çiftlerin birbirlerinin ekmekleridir, birbirlerini baştacı yapmalarını, ‘’mutlu ol ,mutlu et,mutlu et ,mutlu ol ‘’cümleleriyle vurguladı. Evlilikte zihinsel sadakatin önemi ve yalanın esiri olanın huzurun esiri olamayacağını söyledi. Çocuklarımızı dünyaya getirirken onların başarılı olmalarını istemeden önce, insan olmalarının daha önemli olduğunu söyledi. Çocuklarımıza hitap şeklimizin de çok önemli olduğunu, kullandığımız kelimelerin içimizden yüreğimizden gelen evlat sevgisine uygun kelimeler olması gerektiğini vurguladı.

         Seminer 3 oturum halinde yapılarak yaklaşık 1000 kişiye ulaşıldı. Seminer sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ŞAHİN tarafından İletişim Uzmanı Fatih AKBABA´ya plaket takdimi yapıldı.  

 

Aile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişimAile içi iletişim

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.