UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde İnsan Hakları Günü Kutlandı

İlimizde İnsan Hakları Günü Kutlandı

Uşak Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan Dünya İnsan Hakları Günü kutlama programı çelenk sunma töreninin ardından Uşak Kız Meslek Lisesi Salonunda yapılan etkinliklerle devam etmiştir. Törene Vali Sayın Seddar YAVUZ ile birlikte, Milli Eğitim Müdürü Bülent ŞAHİN, protokol mensupları, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler katılmışlardır.

Uşak Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet HATİPOĞLU’nun konferansı, insan hakları ile ilgili sunum, Besim Atalay Ortaokulu öğrencileri tarafından şiir okunması ve yapılan gösterilerin ardından, İnsan Hakları ile ilgili olarak ilimizde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eser sahibi öğrencilere hediyeleri Vali Sayın Seddar YAVUZ tarafından verilmiştir.

Etkinlikler sırasında, Suriye’de iç karışıklıkların başlaması üzerine Türkiye’ye sığınan Navraz Muhammed Kerim ve ailesi Sayın Valiye çiçek sunmuşlardır.

Dünya İnsan Hakları Günü etkinliği, şiir ve gösterilerin ardından günün anısına fotoğraf çekilmesi ve dereceye giren eserlerin sergilendiği resim sergisinin gezilmesiyle sona ermiştir. 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.