UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul öğrencilerinin ilk mektupları sahiplerine ulaştı

İlkokul öğrencilerinin ilk mektupları sahiplerine ulaştı

Okuma yazma becerilerini kazanan ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri eşliğinde "İlk Mektubum" projesi kapsamında yazdıkları mektuplar sahiplerine ulaştı.

Birinci yarıyılın sonunda okuma yazmayı öğrenen Yaşar Akar İlkokulu 1/B ve 1/D sınıfının öğrencileri, sınıf öğretmenleri Gülin ÖZER ile Kübra GÜNDÜZ'ün refakatinde ilk mektuplarını yazdılar. Sınıf öğretmenlerimizin başlattıkları proje ile unutulmaya yüz tutan hem edebî bir değeri olan hem de yakın geçmişte önemli bir iletişim aracı olan mektubun yazımını ve gönderim aşamalarını öğrenen, okuma yazmayı öğrenmenin mutluluk ve sevincini yazılı olarak paylaşan minik öğrenciler bu duygularını içeren mektuplarını başta Uşak Valisi Dr. Sayın Turan ERGÜN ve İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL olmak üzere ilimizde görev yapan kurum amirlerine posta yoluyla gönderdiler.

Mektupların sahiplerinin adresine ulaşmasının ardından kurum amirleri 1-B ve 1-D sınıfının öğretmenleri ile öğrencilerini makamlarına davet ederek hem mutluluklarını paylaştılar hem de öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL de eğitim-öğretim hayatının en başında, ilkokul birinci sınıfta okuma-yazmayı öğrenmelerinin ardından mektup yazarak sevinçlerini duyurmak isteyen öğrencileri kuruma davet ederek kutladı.

Öğrencilere çeşitli hediyeler veren İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, mektupların kendisine ulaştığında duyduğu mutluluğu şu sözlerle ifade etti: "Öğrencilerimiz, okuma ve yazmayı öğrenmenin sevincini yazdıkları mektupla bizlere ilettiler. Mektup gibi bizim neslimizin sıkça kullandığı ancak günümüz sosyal medyası ve iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla mektup gibi çok kıymetli bir kültürel ve edebî değerimizi kullanmaz olduk. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin hazırladıkları proje ile mektupla tanıştılar, umarım bu değerimizi yaşatır, hem iletişim için hem de duygu ve düşüncelerini ifade etmek için mektuptan faydalanırlar. Öğretmenlerimizi hazırladıkları bu özgün çalışma için tebrik ediyor, öğrencilerimize de sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum."

 

04-03-2024 04-03-2024 04-03-2024 04-03-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.