UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi Başarı Belgeleri Verildi

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi Başarı Belgeleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu Din Öğretmi hedefleri doğrultusunda oluşturulan İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS)'nde dereceye giren okul müdürleri ödüllendirildi.

 

İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi (KTS)'nde yapılan değerlendirmeye göre ilimizde ilk beşe giren okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Başarı Belgeleri" İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin tarafından verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen belge törenine İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Şube Müdürü Hasan Kahraman ve ilk beşe giren imam hatip okulları müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin yaptığı açıklamada "Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında planlanan, ilçe müdürlüklerince değerlendirilen ve önerilen, il milli eğitim müdürlüklerince de nihai karara bağlanarak sisteme girişi yapılan eylemler yine imam hatip okulları tarafından uygulanmakta olup Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce Kalite Takip Sistemi (KTS) adı verilen elektronik yazılım sistemi ile takip edilmektedir.

 

Bu yazılım sistemiyle "eğitim ortamları ve fiziki imkânlar, öğretmenler ve eğitim yöneticileri, akademik gelişim ve üniversiteye hazırlık, mesleki gelişim (öğrenci), değerler eğitimi, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel etkinlikler, okul tarafından gerçekleştirilen örnek ve özgün uygulama/proje alanı, izleme ve değerlendirme" alanlarında okullarımızın izleme ve değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir"dedi.

24-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-201924-09-2019

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.