UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı'mız tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da büyük bir coşku ve katılımla okundu

İstiklal Marşı'mız tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da büyük bir coşku ve katılımla okundu

Salgın koşulları nedeniyle bir süredir eğitim kurumlarımızda bir araya gelip yan yana okunamayan İstiklal Marşımız pazartesi günü saat 10'da okul bahçelerinde canlı olarak okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in de katıldığı program Orhan Dengiz Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. İl Müdürü Bülent Şahin, okul müdürü, öğretmen ve çalışanların katıldığı bayrak töreninde saat 10'da İstiklal Marşımız okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin bayrak töreni ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla ilgili yaptığı açıklamada "Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un davetiyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da okullarımızda bayrak töreni yapılarak İstiklal Marşımız büyük bir coşku ile okundu. Uzun zamandır bir araya gelip yan yana okuyamadığımız İstiklal Marşımızı birlikte ve gür bir sesle okumanın coşku ve gururunu hep birlikte yaşadık. Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı'mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyordu. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından belirtilen saatte, yeni bir haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olmak, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylemek üzere okul bahçelerimizde buluştuk. Bizler Uşak Merkez Orhan Dengiz Anadolu Lisesi bahçesinde, diğer tüm okullarımız da kendi bahçelerinde bayrak töreni yaparak İstiklal Marşı'mızı okudular. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal Marşı'mız yayımlandı." dedi.

 

11-01-202111-01-202111-01-202111-01-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.