UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla, Atatürk Kültür Merkezi´nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından anma programı düzenlendi. Törende konuşma yapan Uşak Valisi Sayın Seddar Yavuz "İstiklal Marşı, yazıldığı dönemin şartları ele alındığında bir şiirden çok öte, bir inanç ve azmin bildirisidir. "Aziz Türk Milletinin yeniden dirilişi olan Kurtuluş Savaşı’nın sonunda Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan, kahramanlık ve bağımsızlığımızın destanı olan İstiklal Marşı milletimizin asil duygularını; milli mücadele ruhunu, vatan sevgisi ve istiklal aşkını en veciz şekilde ifade etmektedir. Azim, inanç ve büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemiz, Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yüreğinden ve kaleminden çıkan muhteşem mısralarla ebedileşmiştir. Bu marş, milli birlik ve beraberlik duygularımızı en güzel biçimiyle vurgulaması yönüyle aziz milletimizin kendini bulduğu ortak bir metin hüviyetini de taşımaktadır. İstiklal Marşımızın Kabulünün 94. Yıl Dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu büyük eseri aziz milletimize armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bütün üyelerini, Çanakkale ve İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, saygıyla, rahmetle, şükranla yad ediyorum" dedi.

Programın sonunda İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla il çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Vali Seddar Yavuz ve diğer protokol mensupları tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.