UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZGE Projesi Açılış ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

İZGE Projesi Açılış ve Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

İZ-GE

Uşak Eğitimi İzleme Değerlendirme ve Geliştirme Projesi

 

"İZ-GE" Eğitimi İzleme Değerlendirme ve Geliştirme Projesi, Uşak Valisi Sayın Funda KOCABIYIK Hanımefendinin himayelerinde ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda; 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Uşak Merkez ve İlçelerinde yürütülecektir.

Projenin temel amacı Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Eğitim Vizyonunun ışığında; çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Uşak Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi içerisindeki modüller (İZ-GE), Uşak ili merkez ve ilçelerinde bulunan eğitim kurumlarının temel sorunlarına çözüm bulmak, eğitim kurumlarımızın marka değerini artırmak, kurum personeli - yönetici - öğrenci - veli dörtgeninde koordinasyonu sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu projede yapılacak çalışmalar, öğrencilerin, öğretmenlerin ilgi-ihtiyaçları, velilerin geri bildirimleri ve proje süreçlerini takip etmede kullanılacak İZ-GE Modülünden elde edilecek olan veriler dikkate alınarak yapılacaktır.

 

Proje 8 temel bileşenden oluşmaktadır. Bunlar;

I. İzleme Geliştirme Modülü (İZ-GE Modülü)

II. Egitim Paydaşları Akademisi ( EPA)

III. Sosyal, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ve Yarışmalar

IV. Eğitimde Fırsat Eşitliği Sağlamaya Yönelik Faaliyetler

V. BulUşak Yarışması - Beceri ve Tasarım Odaklı Eğitim Faaliyetleri

VI. Akademik Danışmanlık

VII. Ölçme, Değerlendirme Faaliyetleri

VIII. İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması

 

Çözüm üretmeyi ve eğitim sistemimizi geliştirmeyi hedefleyen bu proje ile Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; ilimizde öğrencilerimizin bir birey olarak kendini bilmesini ve tanımasını sağlamanın yanı sıra kuramı ve pratiği uzlaştıran bir eğitim felsefesini, öğrencilerin akademik başarılarıyla beraber hayata hazırlanma becerilerinin gelişimini, okulun durumunu da göz önüne almak suretiyle izleyip geliştireceğiz. Projemize ve açılış toplantımıza gönüllü katılım sergileyen tüm öğretmen ve yöneticilerimizi can-ı gönülden tebrik ederiz.

İZ-GE Kurumsal Kimlik Dosyaları (Logo vs.)

İZGE Proje Yönergesini İndirmek İçin Tıklayınız

İZGE Proje Sunumunu İndirmek İçin Tıklayınız

İZ-GE Projesi Çevrimiçi Platformu

İZGE Eğitimde İyi Örnekler Finali 2020 Çağrısı

İZGE Eğitimde İyi Örnekler Finali Başvuru Linki

İZGE BulUşak İnovasyon Yarışması 2020 Çağrısı

 

11-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-2020

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.