UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap okuma kampanyası ara tatilde de devam etti

Kitap okuma kampanyası ara tatilde de devam etti

Valimiz Sayın Dr. Turan Ergün'ün himayelerinde ilimizde tüm bireylere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap okumayı teşvik etmek, okuma kültürünü yerleştirmek ve özellikle öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla başlatılan "Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya" kitap okuma kampanyası, il genelinde tüm okullarda yoğun bir ilgi ve katılımla devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Kitap Okuyorum Projesi" kitap okuma seferberliği kapsamında öğrencilerine kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ara tatilde de çalışmalarını özveriyle yürüten Ganime Özadam İlkokulundan Öğretmen Deniz ÖZERİ'yi makamında kabul etti. Kabul sırasında, İl Millî Eğitim Müdürümüz öğretmenimizi ödüllendirerek belgesini takdim etti.

Sosyal medyada ilimizdeki kitap okuma seferberliği ve etkinliğine ait bildirim ve paylaşımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL şunları söyledi: "Kıymetli öğretmenimiz, ara tatilde de veliler ve öğrencileriyle iletişimi sürdürerek kitap okuma etkinliğine devam etmiştir. Kazanılan alışkanlığın devam etmesi, ara tatil de bile öğrencilerin velileriyle birlikte kitap okumaları, bu güzel alışkanlığın kazanıldığının işaretleridir. Bu vesile ile öğretmenimizi duyarlılığı ve gayretinden dolayı kutluyor, öğrenci ve velilerimize de kitap okuma seferberliğimize katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."

Kampanya ile okullarımızda öğrencilerimiz, ilk dersin 20 dakikasını kitap okuma zamanı olarak değerlendirirken velilerin de desteğini almak ve aile ortamında kitap okumanın bir kültür olarak yerleştirilmesini sağlamak üzere her akşam evlerde de 20.00-20.30 arasında aileler okuma saati yapıyorlar.

16-04-202416-04-202416-04-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.