UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" final sunumları yapıldıMillî Eğitim Bakanlığımızın himayelerinde, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilerin görev aldığı "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı" finali gerçekleştirildi. 

2023-2024 eğitim öğretim dönemini kapsayacak şekilde Türkiye genelinde sürdürülen "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı ve Bilim Her Yerde" etkinliğine; İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, Uşak Fen Lisesi, Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi ve Uşak Şehit Abdülkadir Kılavuz Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Uşak Gençlik Merkezinde yapılan ve gün boyu devam eden etkinliklerin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL yaptı. 

"Liselerde Bilim Uygulamaları ve Bilim Her Yerde" etkinliğinin açılışına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, etkinliğin öğrencilerimiz için bilimsel düşünme ve araştırma becerilerini geliştirmeleri, farklı bakış açıları kazanmaları ve bilimin günlük yaşamımızdaki önemini kavramaları açısından önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

Öğrencilerimiz, bu sunumlar aracılığıyla bilimin farklı dallarına dair bilgiler edinmekle kalmayacağını aynı zamanda bu bilgileri günlük yaşamlarına nasıl uygulayabileceklerini de öğreneceklerini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL konuşmasına şöyle devam etti:

"Bilimin ve teknolojinin hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu gelişmelere ayak uydurabilmek ve geleceğe hazır olabilmek için bilime ve araştırmaya büyük önem vermemiz gerekiyor. Bu nedenle, öğrencilerimizin bilime olan ilgilerini artırmak ve onları bu alanda teşvik etmek için her türlü desteği sağlamamız gerekmektedir.

Bugün finalini gerçekleştirdiğimiz bilimsel toplantılar yoluyla; öğrencilerimizde bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, eğitim, değerler, coğrafya, tarih, kültür, edebiyat, sanat, ekonomi, hukuk, politika gibi çok geniş bir alanda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara altyapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesini amaçlamaktayız.

"Liselerde Bilim Uygulamaları ve Bilim Her Yerde" etkinliği, bu amaçların gerçekleştirilmesine ve bu yönde yürütülen çalışmalarımıza önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum."

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in konuşmasının ardından Uşak Şehit Abdülkadir Kılavuz Anadolu Lisesinin Yeşil Ayak İzi, 100. Yılında Cumhuriyet, Anadolu'da Mevlana Etkisi;  Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesinin Biyoçeşitlilik, Alternatif ve Yenilenebilir Enerji; Uşak Fen Lisesinin de Atık Yönetimi gibi günümüzün en önemli ve güncel konularını ele aldıkları sunum, öğrencilerin ve davetlilerin yoğun ilgi ve katılımıyla gün boyu devam etti. .

Yapılan sunumların ardından düzenlenen program, öğrencilere katılım belgelerinin takdimiyle sona erdi.

 

16-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-202416-05-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.