UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitimde 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" projesinde resim ve müzik dalında ödüller sahiplerini bulduMilli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Özer'in katılımlarıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" ödül töreninde, Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini verdi.

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, öğretmenleri rehberliğinde bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik olarak başlatılan iki aylık çevrimiçi çalışmalar tamamlandı. Çalışmaların sonunda resim alanında ve müzik ses icrası alanında dereceye giren öğrencilerin eserleri oluşturulan komisyonlar tarafından değerlendirildi.

Süreç içinde emek harcayan öğretmenlere, öğrencilere ve ailelerine teşekkür eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, "Sanat, öğrencilerin eğitim hayatlarına ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlıyor. Meslek liselerimizde sanata yatkın öğrencilerimiz, güzel sanatlar liselerimizin öğrencileri ve öğretmenleriyle güzel bir çalışma gerçekleştirmişlerdir. Bugün bunun güzel sonuçlarını hep birlikte gördük. Dereceye giren öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyor; emeği geçen tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un programa katılanlara hitabı ve teşekkür konuşmasının ardından müzik ses icrası alanında dereceye giren öğrenciler çevrimiçi mini bir konser verdi.

Çevrimiçi törenin ardından, Uşak Fen Lisesi salonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim alanında Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Güngör Erol birinci, Uşak OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hasibe Nur Yıldırım ikinci, Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Feyza Şahin de üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar ve tablet hediye edildi.

Resim kategorisinde rehber öğrenciler; Göksenin Türlü, Melis Nur Aksın ile rehber öğretmenler; Eray Çiftçi ve Özgür Yürük'e de başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

Müzik ses icrası alanında Eşme Şehit Nihat Köylü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice İrem Aymaz birinci, Uşak OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zinnur Aslan ikinci, Uşak TOBB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Orhan da üçüncü oldu.

Müzik ses icrası kategorisinde rehber öğrenciler; Enes Uçar ile Feyza Karabulut'a ve rehber öğretmenler; Ayhan Aydın ile Senem Turan'a da başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, bu yıl Mart ayında başlatılan ve salgın sürecinde uzaktan çevrimiçi olarak sürdürülen çalışmaların mesafelere bakmaksızın çok güzel sonuçlar ortaya çıkardığını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında ilimizdeki Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uşak OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Eşme Şehit Nihat Köylü Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde sanata eğilimli öğrenciler Uşak Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde haftada iki gün resim-müzik ses icrası üzerine eğitim aldılar. Ortaya çıkan resimler ve müzik eğitimine ilişkin ses icraları birbirinden güzeldi. Tüm bu eserler ve çalışmalar komisyonlarımız tarafından değerlendirildi. Dereceye giren öğrencilerimiz Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un da iştirak ettiği çevrimiçi törenin ardından ödüllerini aldılar."

Konuşmalar ve ödül töreninin ardından, dereceye giren öğrenciler rehber öğretmenleriyle birlikte mini bir konser verdi. Program, okul bahçesinde günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

25-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.