UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Bilim Sanat Merkezi öğrencileriyle sanatsal işbirliği resim sergisi açıldı

Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Bilim Sanat Merkezi öğrencileriyle sanatsal işbirliği resim sergisi açıldı

Uşak Bilim ve Sanat Eğitim Merkezindeki (BİLSEM) özel yetenekli öğrenciler sanatsal alandaki becerilerini Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrencilerin ve rehber öğretmenlerin gözetiminde sanatsal eserlere dönüştürdüler.

Geri dönüşüm öncesi elde edilen hurda metalleri, kullanılmayan makine parçalarını bir araya getirerek bir birinden güzel eserler ortaya koyan öğrencilerin çalışmaları tarihi Tekeş Konağında sanatseverlerin karşısına çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in iştirak ettiği serginin açılışına, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velileriyle sanatsever vatandaşlar katıldı.

Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, serginin iki eğitim kurumunun güzel işbirliğinin bir sonucu olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: "Bugün daha öncesinde de güzel sergilere ev sahipliği yapmış tarihi Tekeş Konağında yine bir sanat sergisinin açılışında bir araya geldik. Farklı alanlarda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz bilgi ve yeteneklerini birleştirerek bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz sergide bu güzel eserleri ortaya koymuşlardır. Öğrencilerimizin hayal gücü ve öğrendikleri teknik bilgileri birleştirmeleri sonucu olağanüstü sanatsal eserler ortaya çıkmıştır. Serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum."

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, metal eserlerle birlikte farklı tarzlarda yapılmış resimlerden oluşan karma sergi BİLSEM öğrencilerinin keman dinletisi eşliğinde ziyaretçiler tarafından gezildi.

02-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-202102-07-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.