UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürler Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL başkanlığında gerçekleştirildi

Müdürler Kurulu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL başkanlığında gerçekleştirildi

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönem Öncesi Müdürler Kurulu Toplantısı, Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL Başkanlığındaki kurul toplantısına, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve İl Millî Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL 'in geride bıraktığımız ilk yarıyılın genel bir değerlendirmesini yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Katılımcıların da görüş ve önerilerini ifade ettiği konuşmaların ardından ikinci yarıyıl öncesinde merkez ilçe, bağlı ilçelerimiz, okul ve kurumlarımızın yeni döneme ilişkin hazırlıkları ve yürüteceği faaliyetler konusunda gündemde yer alan konular ele alındı. 

Okul inşaatları, yapım ve onarımları, taşımalı eğitim, öğretmen görevlendirmeleri, okul kantinlerinin denetimi gibi konuların ele alındığı toplantıda, öğrencilerin mesleki ve akademik başarılarına ilişkin hususlar da değerlendirildi.

İl Müdürü YÜCEL, akademik başarının elde edilmesini sağlamakla ilgili olarak Sayın Bakanımızın üzerinde hassasiyetle durduğu, öğrencilerin okula devamlılığı konusuna ikinci dönemde de dikkat edilmesini istedi. Okullardaki devam zorunluluğuyla ilgili Sayın Bakanımızın çok ısrarcı olduklarını, gündemlerinde af ya da benzeri bir şey olmadığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Tüm öğrencilerimizin en iyi fiziki şartlarda eğitim-öğretimlerinin sağlanmasını, başarı düzeylerinin en iyi seviyeye çıkarılmasını sağlamak üzere hep birlikte çaba gösteriyoruz. Bu çerçevede devamsızlığın da bir sorun olarak gündemden kaldırılması gerekiyor. (DYK) Destekleme ve Yetiştirme Kursları, ücretsiz ders kitapları, yardımcı kaynaklar, öğrencilerimizin beslenmesi gibi konularla birlikte çalışmalarımızı bir bütün olarak ele almak durumundayız. İlgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği hâlinde madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların önlenmesi için alınan tedbirleri de titiz bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz." dedi.

İl Müdürlüğümüz ve kurum/okullarımızın web sitelerinin, sosyal medya ve elektronik posta hesaplarının kesintisiz iletişimin sağlanması amacıyla güncel tutulmasının önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, özellikle web siteleri ve sosyal medya mecralarından projelerin tanıtımı ve katılımın artırılması noktasında daha çok faydalanılması gerektiğini ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, projelerin tanıtımı ve ilginin artırılmasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: "Bakanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu, tüm illerde yürütülmekte olan; Dilimizin Zenginlikleri, Liselerde Bilim Uygulamaları, Oku-Yorum/Yazı-Yorum, Teknofest, TÜBİTAK ve diğer tüm projelerle ilgili gelişmeleri başta eğitim camiası olmak üzere kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla web sitelerimizi ve sosyal mecraları usulüne uygun bir şekilde kullanmalıyız. Hedef kitlemize ulaşmak, projelere öğrencilerimizin daha etkin bir şekilde katılımı için bu hususa bilhassa önem vermeliyiz." 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, eğitim ve öğretimde kalitenin yükseltilmesi, akademik başarının artırılması ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm yöneticilerimizin, öğretmenlerimizle ekip ruhu içerisinde, gereken hassasiyeti göstereceklerine inandığını dile getirerek 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci dönem çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Şube Müdürlerinin birimlerine ilişkin ihtiyaç ve sorunlarının değerlendirilmesi ve alınacak tedbirlerin görüşülmesinin ardından sona erdi.

30-01-202430-01-202430-01-2024

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.